Kolik stojí být cool?

Vážení přátelé, představujeme vám historicky první ucelenou výroční zprávu Kulturního centra Cooltour Ostrava z.ú. I přes to, že existujeme pět let, je velmi těžké uspořádat všechny vstupy, výstupy, strategie, potřeby a sny, které jako skupina lidí máme.

Vážení přátelé, představujeme vám historicky první ucelenou výroční zprávu Kulturního centra Cooltour Ostrava z.ú. I přes to, že existujeme pět let, je velmi těžké uspořádat všechny vstupy, výstupy, strategie, potřeby a sny, které jako skupina lidí máme.

Začínali jsme s jednou jednoduchou myšlenkou a nechali jsme se za těch pět let ovlivňovat našimi diváky, umělci, kolegy, přáteli, spolupracovníky z ČR i ze zahraničí. A fungujeme. Fungujeme jako nezávislá kulturní instituce, kterou jsme vybudovali ze spodu, na základě názorů našich i vás všech.

Cooltour je laboratoř, na které si můžeme ověřit, jaké jsou reálné možnosti provozu nezávislé kulturní instituce v Ostravě. Přesněji řečeno, kolik stojí její roční provoz, kde jsou limity soběstačnosti, kde je nutná podpora a důvody pro ni. Proto chceme zveřejňovat každým rokem nejenom finanční údaje. Byli bychom rádi, aby naše zkušenost pomohla všem, kteří se snaží o něco podobného, jako my.

Pokud budete cítit potřebu o tom, co děláme a kolik stojíme diskutovat, jsem vám k dispozici.

Andrej Harmečko
ředitel  Cooltouru

Výroční zprávu si můžete stáhnout ve verzi PDF v sekci Výroční zprávy.