Krev, násilí, erotika a utrhané ruce. Titus na Tržnici.

Krev, násilí, erotika a utrhané ruce. Shakespearova první tragédie a nejkrvavější hra, která je kontroverzní i populární zároveň, stejně jako dnešní televizní reality shows, režírována Pavlem Gejgušem bude mít premiéru 2. září v Ostravě a to na dost netradičním místě. Odehraje se totiž v prostorách tržnice na Černé Louce. Zajímavá je i inspirace, kterou Pavel Gejguš bral i ze zombie hororů z 80. let nebo Barbara Conana.

Krev, násilí, erotika a utrhané ruce. Shakespearova první tragédie a nejkrvavější hra, která je kontroverzní i populární zároveň, stejně jako dnešní televizní reality shows, režírována Pavlem Gejgušem bude mít premiéru 2. září v Ostravě a to na dost netradičním místě. Odehraje se totiž v prostorách tržnice na Černé Louce. Zajímavá je i inspirace, kterou Pavel Gejguš bral i ze zombie hororů z 80. let nebo Barbara Conana.

Děj Shakespearovy tragédie je zasazen do doby před pádem Říma, kde se Titus, hlavní postava, vrací po bojích s barbary. Zjišťuje však, že se jeho domovina proměnila v pustinu a politickou tahanici, do které je zavlečen i on sám a dostává se do soukolí nejrůznějších intrik. Ty jej připraví nejen o rodinu a důstojnost, ale také o končetiny. Čím je situace zoufalejší, tím větší je však jeho odhodlání žít. Aby přežil a pomstil se, neštítí se ničeho. Příběh série pomst poukazující na někdy až absurdní násilí se může jednoduše stát metaforou dnešní doby.

Pavel Gejguš o hře říká „Je známo, že se jedná o nejkrvavější hru v dějinách divadla. Přišlo mi, že se jedná o dost brakový žánr, chceme pracovat s nadsázkou. Inspiraci hledám u filmů jako je Barbar Conan nebo u zombie hororů z 80. let, jako Kukuřičné děti. U Shakespeara je hodně nelogických kroků, činy postav plavou na vodě. Je to jeho prvotina, takže je vidět, že ještě nebyl zběhlý ve výstavbě dramatu. Chceme je přiznat, nebudeme si s nich dělat vrásky, naopak tato naivita připomíná špatně napsaný scénář hollywoodského filmu. Hodně si s tím hraju a nabízí to prostor pro řadu mikropříběhů. Doufám, že Shakespeare nebude válet sudy v rakvi.“

Představení začne v 19:30 před Cooltourem a postupně se přesune do netradičního prostoru ostravské tržnice.

Vstupné: 120/80 (obyčejné/studenti, senioři)

Nákup vstupenek: https://goout.cz/cs/listky/titus-2-pomsta-padlych/uso/

Reprízy:
3. 9. https://www.facebook.com/events/1688231594835171/
4. 9. https://www.facebook.com/events/1278742165483973/
12. 9. https://www.facebook.com/events/599397873574251/

Rozhovor s režisérem v deníku Ostravan: http://www.ostravan.cz/34189/reziser-venkovniho-divadelniho-predstaveni-titus-2-ostravska-trznice-zazije-krvavou-show/ 

IMG_0399 IMG_0408 IMG_0416 IMG_0449 IMG_0463 IMG_0485 IMG_0539 IMG_0548