Město v pohybu přináší konec letního lenošení!

Zatím co většina lidí hubne přes zimu do plavek v upocených posilovnách, my už tři roky nabízíme příležitost hýbat se i v létě, a to hlavně kvůli radosti nejen dření se. Údržba postavy je jen příjemným benefitem. Milovníci tance a pohybu ve všech formách od baletu po akrobacii si přijdou na své.

Zatím co většina lidí hubne přes zimu do plavek v upocených posilovnách, my už tři roky nabízíme příležitost hýbat se i v létě, a to hlavně kvůli radosti, nejen dření se. Údržba postavy je jen příjemným benefitem. Milovníci tance a pohybu ve všech formách od baletu po akrobacii si přijdou na své.

Jako každý rok, jsme i letos osvěžili seznam lektorů a lekcí, při čemž máme připraveny kurzy pro začátečníky i pokročilé. Kromě tradiční yogy, baletu a contemporary, máme připraveno Flamenco, latinu nebo Jazz. I pro maminky, které by se rády hýbaly, ale nechtějí každý den využívat babičky nebo kamarádky k hlídání svých ratolestí máme zajímavý program. Ten povede Naďa Harmečková. Jedná se o kurz FitMami, tedy cvičení, ve kterém maminky cvičí přímo se svými dětmi.

Pohybovou tvůrčí dílnu, jejíž výstup (Upside-down) bude součástí programu Léta před Cooltourem, povedou Tomáš a Kasia, které si Ostraváci oblíbili na lekcích párové akrobacie, partneringu a kontaktní improvizace. Jedná se o propojení hlasových i pohybových technik vedoucí k společnému představení. Těšit se můžete na akrobacii, prvky fyzického divadla, improvizace a mluveného slova. Rozvoj vlastních dovedností i spolupráci se skupinou. Vhodné pro milovníky divadla i pohybu, tanečníky, studenty tance či herectví!

Stejní lektoři povedou i workshop s názvem Tělo v letu, kde budete mít možnost naučit se kombinace technik acroyogy, párové akrobacie a kontaktní improvizace.

Součástí Města v pohybu bude také Salsa tančírna, vedená mistrem světa v latinskoamerických tancích Jakubem Mazůchem. Hudební doprovod bude na zahrádce před Cooltourem dělat DJ Tom Boldi, a zváni jsou všichni, kdo si budou chtít v podvečer protančit podrážky.

Více informací o festivalu i o programu naleznete na http://moveostrava.cz/.