Poletíme? s Muchou, vulgární, ale sví.

Pořádnou dávku sarkastického humoru v pátek naservírovali Ostravákům dva svérázní brněnští interpreti. V multižánrovém centru Cooltour přistála Nikola Muchová alias Mucha v doprovodu skupiny Poletíme?. Zpívalo se o knedlících, žížalách, chlapech i matkách. Děkujeme Denise Kotkové ze Sokolské33 za reportáž a přinášíme ji i na našem webu.

Pořádnou dávku sarkastického humoru v pátek naservírovali Ostravákům dva svérázní brněnští interpreti. V multižánrovém centru Cooltour přistála Nikola Muchová alias Mucha v doprovodu skupiny Poletíme?. Zpívalo se o knedlících, žížalách, chlapech i matkách. Děkujeme Denise Kotkové ze Sokolské33 za reportáž a přinášíme ji i na našem webu.

Dav prahnoucí po textech s nahořklou příchutí života vplul do koncertního sálu multižánrového centra krátce před devátou hodinou, tedy s mírným časovým zpožděním. Jakmile se ale na pódiu objevilo se svými nástroji v rukou sedm charismatických chlapíků, všichni přítomní rázem na čekání zapomněli. Poletíme? předvedli strhující vystoupení nabité energií, které nenechalo jediné boky v sále v klidu. Brněnští hudebníci se během dvou hodin dotkli témat veselých i těžších. Ať už ale zpívali o lásce, zklamání, partnerských strastech, radostech nebo o nefunkčním systému, neopomněli své texty proložit notnou dávkou humoru a pozitivní energie. Díky dobře zapamatovatelným refrénům a skočným rytmům se tak sálem od začátku do konce koncertu jednohlasně nesly úsměvné texty jako: „Běž dál, za každou zatáčkou můžeš potkat knedlík s omáčkou.“ 

IMG_0031

Pokud lze Poletíme? vystihnout jedním slovem, bylo by to slovo „mišmaš“. Jako první vám na mysli vyvstane už při pohledu na členy skupiny – sedm mladých mužů, kteří jsou si svou vizáží podobní asi jako koza tygrovi a jejichž jedinými pojítky jsou láska k hudbě a schopnost dokonale ovládat svůj nástroj. Rozmanitost protíná i témata, která Poletíme? pokrývají. Nejvíce šokující je však žánrový záběr, který tato kapela má, a podle toho také svou tvorbu definuje jako original banjo punk future jazz kántry v turbošansonovém duchu. Podle slov frontmana kapely Rudolfa Brančovského se počet hudebních nástrojů, který kluci dohromady ovládají, „rovná minimálně trojnásobku počtu členů kapely“. Zní to tak trochu, jako když Pejsek s Kočičkou vařili dort. Na rozdíl od výsledku kulinářského snažení Čapkových pohádkových hrdinů ale finální produkt Poletíme? stojí za ochutnání.

IMG_9915

Nehledě na vulgarity.

Po čistě mužské kapele stanula na jevišti s charakteristickým vrabčím hnízdem na hlavě kyjovská rodačka Nikola Mucha, známá především nevybíravým slovníkem a kontroverzními tématy svých melancholických textů. V nich Nikola odráží vlastní zkušenosti, které si prožila v období dospívání. To bylo patrně velmi bouřlivé a nechyběly v něm partnerské a rodinné neshody, sex, měkké drogy ani nechtěné těhotenství, z něhož vzešla dnes již mladá slečna – druhačka Johanka. TvorbaMuchy je ale díky tomuto aspektu velmi autentická a její skalní fanoušky oslovuje možná právě proto, že v mnohých ohledech se s jejími osudy ztotožňují. Stejně tomu bylo i během jejího koncertu v Cooltouru. Mucha si pro svou image střelené holky, která si na nic nehraje a miluje to, co dělá, získala publikum velmi rychle na svou stranu. Rozběsnila ho natolik, že během písně Ježíš dokonce dva fanoušci vběhli na pódium a za zády kapely se svíjeli v různých kreacích. Dav si ji zkrátka zamiloval, s entusiasmem vykřikoval refrény
písní nehledě na vulgarity a dokázal jí odpustit i zaváhání v podobě prasklé struny nebo drobných výpadků textů. Ty se Mucha ani nesnažila maskovat, ale s grácií je přiznala a na vlastní konto zavtipkovala.

Po více než čtyřech hodinách naprosté hudební smrště v podání Poletíme? a Muchy opouštěli vyčerpaní fanoušci spokojeně Cooltour s podpisy na různých částech těla a pobrukujíc si skladbu „Chlapi sú, chlapi sú ko***i“ .

S oběma interprety Sokolská33.cz získala neobyčejná interview. Na první ze dvou rozhovorů se můžete těšit již tento pátek.

zdroj: http://www.sokolska33.cz/kultura/hudebni-smrst-s-vtipem-i-nahorklou-prichuti-zivota/

Fotoreport naleznete na Facebooku Cooltouru: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1039753969390643.1073741914.226146217418093&type=3