Restaurant Day XI.

Karneval jídla RESTAURANT DAY XI. už 20.5.! Přijďte si pochutnat do vybraných podniků v centru Ostravy, které hostí pořádně vypečené pop-up restaurace kuchtíků.

Karneval jídla RESTAURANT DAY XI. už 20.5.! Přijďte si pochutnat do vybraných podniků v centru Ostravy, které hostí pořádně vypečené pop-up restaurace kuchtíků.

Chtěli jste si někdy otevřít restauraci nebo vás jen zajímalo, jaké to asi je? Tenhle den je pak skvělou příležitostí. Na jednoduchý princip festivalu pop-up restaurací přišla skupinka milovníků jídla ve Finsku. Dnes to vypadá tak, že se během 24 hodin otevře na tisíce dočasných restaurací, stánků, domovů od New Yorku po Tokio a nápadům se meze nekladou, naopak.

Festival vznikl v roce 2011 v Helsinkách, odkud se živelně rozšířil do celého světa. Účastní se ho pravidelně téměř 3 miliony lidí. Ostraváci se zapojují po stovkách, ať už jako kuchtíci, nebo zákazníci.

Do Ostravy se Restaurant Day dostal poprvé na jaře 2014. V Cooltouru vznikla myšlenka projekt zastřešit a dostat mezi lidi. A tak se poprvé domácí jídlo právě v Cooltouru na Černé louce. Po prvním úspěchu do týmu přiskočila Jitřenka, která nastolený trend udržuje až dodnes. Druhý a třetí ročník je stále populárnější. Chodí stále více jedlíků a někteří se postupně rekrutují z jedlíků na kuchtíky.

Restaurant Day dále roste. Čtyři stěny jsou mu málo, rozpíná se do ostravských ulic. Zapojují se podniky v centru města a vznikají tak kulinářské procházky.

 

Restaurant Day v Helsinkách, ale i my v Ostravě si umíme udělat stejně pohodovou atmosféru ;-)

Které podniky „Jednou taky“ v Restaurant Day XI.?

Babylon Café

Bistro Boule za ušima

Café Club Dock

CoKafe Espresso bar

Cooltour

Černá hvězda

Hranolkárna Faency Fries

JAM Café

Just Donut

Klub Atlantic

LaPeCo

Moment na Msgre Šrámka

Nejen sladká Peťule

Ostravanka na Milíčovce

Pikolo Kafé

Polívkárna

Polo Café

Stará Aréna

SweetBar

Ty Identity