Úterní večer ve znamení jedinečných hudebních harmonií

Sylvos a Floex proměnili Cooltour na místo oddechu a relaxu ve jménu symbiózy jazzu, klasické hudby, ale i elektronické muziky.

V úterý 12. 5. proběhl v Cooltouru dvojkoncert kapel Floex a Sylvos. V rozjetém týdnu se tak stalo kulturní centrum na Černé louce místem oddechu a relaxu ve jménu symbiózy jazzu, klasické hudby, ale i elektronické muziky.

Hudební večer započal krátce po osmé hodině, kdy se velký sál zahalil do tmy a zazněly první tóny nástrojů kapely Sylvos. Publikum sedící na zemi na bundách i polštářcích se nechalo zcela pohltit atmosférou, kterou talentovaní muzikanti mistrně budovali. Neodmyslitelnou součástí každého koncertu ostravské formace je živá projekce, reagující na proměny nálad i tempa na pódiu. I tentokrát se VJ David Pacult alias dip postaral o dech beroucí, místy až halucinogenní přehlídku obrazců na promítacím plátně. Koncert Sylvos překvapil tvrdšími, snad i rockovými hudebními gradacemi, které přidaly na živelnosti.

Sylvos

Po krátké občerstvovací pauze přichází na pódium, v ostravských klubech dlouho očekávaný, projekt Floex v živé kapelní podobě. Návštěvníci neusedají a mnozí se začínají pohupovat do rytmu proměnlivého koncertního setu čtyřčlenné kapely. Hit střídá hit a živější skladby, postavené na tanečnějších beatech, míjí melancholické písničky, ve kterých exceluje zcela čistý zpěv Šárky Vodráškové z Never Sol. V krátkých pauzách oddechu se kapele Floex dostává pravidelné dávky potlesku a jásotu spokojeného publika, za což je odměněno upřímným úsměvem frontmana Tomáše Dvořáka. Hudební zážitek, který přesunul na hodinu posluchače někde mezi hvězdy na mléčné dráze, nabídl harmonickou souhru živých nástrojů, elektroniky a síly okamžiku. Odezní poslední song a po oddaném potlesku přidává Floex dvě další písničky.

Floex

Spokojení návštěvníci zůstávají na baru ještě několik hodin a úspěch koncertu se odráží i u merch stánku Floexe, kde se zájemci o koupi CD, LP nebo trička nezastaví.

Floex

Report: Filip Košťálek
Foto: Petr Kiška