V září zavřeno

Pozor! Od 1. září máme zavřeno. Ale nezoufejte, děláme pro vás Cooltour hezčí a od října zase jedeme na plné obrátky. Navíc nás můžete navštívit v době, kdy se konají akce. Všechny je naleznete v sekci program. A co nás tedy čeká?

Pozor! Od 1. září máme zavřeno. Ale nezoufejte, děláme pro vás Cooltour hezčí a od října zase jedeme na plné obrátky. Navíc nás můžete navštívit v době, kdy se konají akce. Všechny je naleznete v sekci program. A co nás tedy čeká?

Titus 2: Pomsta padlých

První zářijový víkend strávíme v kalužích krve na ostravské Tržnici. V pátek nás totiž čeká premiéra Shakespearova dramatu Titus 2: Pomsta padlých, které pak budeme ještě tři krát reprízovat, a to v sobotu, neděli a poté v pondělí 12. září. Režisér Pavel Gejguš se při tvorbě inspirovat i některými brakovými žánry z 80. let (např. zombie horory), takže se nebojte. I v krváku bude trochu humoru.:)

Zu shakespeare all the world's a stage

Gospelová škola pro veřejnost

Přichystali jsme i něco pro milovníky zpěvu. Od 9. září nás čeká Gospelová škola pro veřejnost
v  režii sboru Family Gospel Ostrava.

TV Land church soul kevin james king of queens

Zažít Ostravu jinak

17. 9. zažijeme Ostravu jinak. Letos se potkáme ve třech lokalitách – v Malé Kodani v centru, u kina Luna v Zábřehu a v Porubě na Alšově náměstí. Opět připravujeme (spolu s Vámi) pestrý program. Nebude chybět jídlo, pití, tančírny, běh na podpatcích, sekáče, pouliční kavárny a mnoho dalšího.

architecture student domes

Městské zásahy Ostrava – prodlužujeme deadline přihlášek do 7. 10. 2016

I vy se můžete stát architektem či designérem a navrhnout, jak byste chtěli, aby Ostrava vypadala. Máte zajímavý nápad, jak oživit některá místa v Ostravě? Zapojte se do projektu a podílejte se na nové tváři města. Principem Městských zásahů je oslovit aktivní obyvatele prostřednictvím veřejné výzvy. Ti pak navrhnou řešení městských prostor. Je nám jedno jestli je vám jeden nebo sto let, jestli jste profík, nebo vás jen baví malovat, navrhnout změnu může úplně každý. Více info zde.

architecture illustration drawing new york timelapse

Electro Swing Fever

24. 9. bude párty. Oblíbená taneční noc plná stylových zážitků Electro Swing Fever. Vyfikněte se a nechte se unášet na vlnách electro-swingu.

Koncert Květy + Longital

Na poslední zářijový den, pátek 30. 9. jsme si přichystali koncert dvou kapel – známí Květy, jejichž album Bílé včely získalo v roce 2013 od českých kritiků cenu Vinyla a jejich nové album Miláček Slunce bylo nominováno na cenu Anděl. Doprovodí je slovenští alternativně elektroničtí Longital.

Denyse illustration flowers doodle roses

Takže to s tím zavíráním vlastně není tak horké…:)

Těšíme se na Vás!