Video z Mezinárodního dne tance

Středeční Mezinárodní den tance, který již tradičně organizujeme, nabídl klasické baletní vystoupení, také street dance, hiphop, flamenko, disco, salsa, swing, ale i třeba tango argentino. Oslavy začaly před Novou Karolinou, odkud putovní lekce klasického tance spolu se site-specific performancí Body architecture (Jana Ryšlavá, studenti JKO), dovedli diváky do centra, na Kuří rynek, neboli Jiráskovo náměstí. Cestou se na jednotlivých zastávkách představila Denisa Pavelová, Denisa Hořanská, Kripa Devi a soubor baletu Národního divadla moravsko-slezského s ukázkami své tvorby.

Jako každý rok, i letos jsme pro vás uspořádali Mezinárodní den tance. Tentokrát ve spolupráci s MOVE Ostrava a za podpory NDM a JKO. Oslavy začaly před Novou Karolinou, odkud putovní lekce klasického tance spolu se site-specific performancí Body architecture (Jana Ryšlavá, studenti JKO), dovedli diváky do centra, na Kuří rynek, neboli Jiráskovo náměstí. Cestou se na jednotlivých zastávkách představila Denisa Pavelová, Denisa Hořanská, Kripa Devi a soubor baletu Národního divadla moravsko-slezského s ukázkami své tvorby.

Na Kuřím rynku se pak odehrál taneční battle a následovalo odtančení společné vazby, kterou letos připravili přímo pro Ostravu Jakub Mazůch, Michaela Gatěková a Patick Ulman.