Vyjádření podpory Divadlu Petra Bezruče

My všichni z kulturního centra Cooltour chceme otevřeně vyjádřit naše překvapení a nesouhlas s nesmyslnými obviněními a s nepodloženými konspiračními teoriemi, které byly vysloveny na adresu Divadla Petra Bezruče.

V pátek 4.11.2016 obvinil pan hejtman Miroslav Novák s panem prezidentem Milošem Zemanem Divadlo Petra Bezruče a Českou televizi z přípravy provokační akce, kde mělo jít o zesměšnění první dámy paní Zemanové na představení Spalovač mrtvol.

Vzhledem ke znalosti prostředí a vzhledem k našemu přesvědčení, že se jedná o naprostou lež, vyslovujeme tímto naši podporu Divadlu Petra Bezruče a České televizi.

My všichni z kulturního centra Cooltour chceme otevřeně vyjádřit naše překvapení a nesouhlas s nesmyslnými obviněními a s nepodloženými konspiračními teoriemi, které jsou sdělovány veřejnosti.

Nejdříve s pobavením, nyní již s obavami každý den sledujeme, jak daleko lze zajít z pozice moci a jak se lež stala stálým komunikačním prostředkem hradní kanceláře. Pokud snad existuje nějaká šance, že byli pánové mylně informováni, je na místě omluva.

Za Cooltour

Andrej Harmečko, Romana Adámková, Petr Kiška, Jana Ryšlavá, Lucie Sembolová, Pavel Vitt, František Horvát, Bára Kocmánková, Katy Quisová, Shawn Wright, Ondřej Pavlica, Filip Košťálek, Petr Sýkora

Zdroje:

Nařčení na tiskové konfereci zveřejnilo několik zpravodajských webů: iDNES, Novinky, Aktualne

Oficiální reakce DPB: http://www.bezruci.cz/aktuality/

Twitter Jiřího Ovčáčka: https://twitter.com/prezidentmluvci?lang=cs