Prostory

Cooltour disponuje mnoha prostory a místy. Navštívit můžete naši stylovou kavárnu nebo třeba kouknout na divadelní představení na Nové scéně. Co všechno tady tedy máme?

BarKavárna

Jste kavárenští povaleči, kteří si rádi vychutnají Bukowkého povídky nad šálkem pressa bez mlíka, nebo fanoušci jemného kapučína, které vám po napití udělá pěnový knír tak hustý, že sbalíte nejednu hipsterskou kočku?  Jste vinaři, pivaři nebo panákaři? Máte rádi domáci limču či nakládané hermoše? Pak je pro vás naše barkavárna ta pravá! Nabízíme nejen tyhle skvělé pochoutky, ale i příjemnou společnost ostravských „lumpenkavárníků“.


BarKavárna_1   IMG_4138

 

Součástí barkavárny je i zasedací místnost, kterou můžete využít ke schůzkám. Často se zde také pořádají rukodělné workshopy. Zasedačka je vybavena LCD televizí a flip-chartem.

Večer se celý prostor mění na malý klub – na pódiu zde vystupují umělci, konají se prezentace, diskuze či party.

 

Nová scéna

Srdce Cooltouru tvoří Nová scéna – sál s osobitou atmosférou o kapacitě až 350 míst. Sál je určený pro různé druhy klasických či experimentálních hudebně scénických, dramatických, tanečních, filmových a alternativních produkcí, a to jak v přenosných formátech, tak pro umělecké projekty typu site-specific.  V zákulisí pak mohou účinkující využívat dvou plně vybavených samostatných šaten a společného prostoru před nimi.

Takže pokud milujete divadlo, a už vás nebaví „klasika“, skočte k nám na něco více alternativního, ale kvalitního. Veškerá divadelní představení pro vás vybírají zkušení dramaturgové, takže se není čeho bát.

 Nová scéna   Nová scéna

Taneční sál

V druhém patře budovy se nachází taneční sál. Slouží jednak pro umělecké rezidence (to znamená, že přijedou umělci, kteří si zde cvičí své představení, a my jim poskytujeme skvělé zázemí), ale také pro řadu pohybových workshopů.

Při rezidencích je také možno využít pokojík, ve kterém jsou umělci ubytování po dobu pobytu v Cooltouru.

 

Coolna

Pro různé další workshopy, promítání, setkávání, zkoušení apod. využíváme Coolnu. Coolna je velká členitá místnost, sloužící jako prostor pro společnou práci a setkávání mladých lidí se zájmem podílet se na kulturní činnosti našeho centra. Je to místo, kde se mohou v neformální atmosféře setkávat a navazovat kontakty kulturní nadšenci se zkušenostmi a znalostmi z různých oborů, kde mohou společně či paralelně pracovat, vzájemně se inspirovat a podporovat. Prostor poskytuje nezbytné zázemí a pomůcky pro to, aby byl podpořen potenciál přicházet s novými myšlenkami a nápady na projekty, uskutečňovat vize a sny. Pokud máte zajímavý nápad, a nevíte, jak či kde jej zrealizovat, ozvěte se nám! Proberem to v Coolně.:)

 

Zahrádka

Někdo říká, že tady prodáváme teplý pívo a studený párky, a že to tady vypadá jako v neudržované romské osadě. Naši zahrádku jsme si totiž sami vyrobili z recyklovaných materiálů, použitých palet, přepravek na limonády, stavebního řeziva či upravených přepravních kontejnerů. Máme tady venkovní bar, jeviště, piknikovou louku, dětské hřiště, pískoviště, promítací plochu, půjčovnu recyklovaných kol ArtBike, půjčovnu grilů, no zkrátka výbavu jako na pravé zahradě! Chceme vyjádřit náš názor, že chovat se ekologicky stojí za to.

Jestli to u nás vypadá neudržovaně, posuďte sami.

V celém prostoru Cooltouru a zahrádky je také samozřejmě k dispozici bezdrátové připojení k internetu přes WiFi, takže se můžete na instáči i na fejsu chlubit, jak cool jste, když jste v Cool.