Salsa tančírna

23.1.2018 / 20:00

MG Dance

Kavárna

Kuba Mazůch a Míša Gatěková vás zvou na pravidelnou Salsa tančírnu v útulné, ale prostorné kavárně Cooltour.

Práce v Norsku – Jak ji najít bez agentur a bez znalosti norštiny

26.1.2018 / 18:00

Přednáška

Nikola Pokorná jezdí od roku 2014 pracovat sezonně do Norska. Jejím cílem je motivovat a ukázat cestu, jak si najít práci v Norsku sám/a bez agentur, ať už je člověk student, nezaměstnaný nebo hledá v životě změnu. Na přednášce se dozvíte Nikoly osobní příběh o její cestě do Norska, stejně tak jako soukromé tipy a know how, jak být při hledání práce úspěšný.

ZBOHATIER – koncert hudebního tria No More Animosity

27.1.2018 / 19:00

Koncert

Koncertní trio No More Animosity Vám na svém ostravském koncertu představí melodické písně s prvky jazzu až po rockové, které se prolínají s filmovou kompozicí. Hudbu, text, kytarové a filmové linky zkomponoval a nahrál Maroš Štefák. Aneta Losková zpestřuje muzikálovým i operním zpěvem aranžmá dirigenta a klavíristy Marca Vlasáka, které dodávají písním prvky originality a slovanské melodiky.

JARKKO MANDELIN a BODHI PROJECT: Beneath a Falling Sky

1.2.2018 / 19:00

Taneční představení

Melancholie. Významné pohledy. Situace se pomalu vyvíjí. Choreograf Jarkko Mandelin se nechal ovlivnit dílem slavného finského filmového režiséra Aki Kaurismäkiho a vytvořil choreografii k výstupům, kde citlivé a láskyplné vztahy mezi lidmi se zdají být věčné a velmi důležité. Jako protiváha jsou zde nevázané výbuchy, které se mohou na první pohled zdát prudké a které odhalují rozpustilou hru plnou fyzických detailů mezi tanečníky, kteří sdílejí základní atmosféru důvěry a opory.

Csaba Molnár a kol.: POTMEHÚD

8.2.2018 / 19:00

Taneční představení

Inscenace, ve které tanečníci znovuobjevují a rehabilitují folklorní tanec. Zbavují ho muzeálních nánosů a nanovo prožívají čirou sílu nespoutané lidové tvorby a přirozené, neumělecké performativnosti. Vytvářejí vlastní originální folklor inspirovaný vitální a pulzující energií lidového tance - tedy jeho skutečnou podstatu.

LET 2018 s Unisonem ZUŠ E. Runda

9.2.2018 / 17:00

Výběr těch nejlepších a nejúspěšnějších čísel roku 2017 a zároveň i něco nového z připravovaného programu. UNISONO ZUŠ E. Runda nezahálí a již se těší na LET 2018, který odstartuje právě 9.2.2018 v Cooltouru!

Electro Swing Fever

10.2.2018 / 21:00

Párty

Electro Swing Fever už několikrát zaplnila Cooltour k prasknutí. Teď se po letní pauze vrací na místo činu. Elegantní a velkolepá s ještě nabitějším programem.


Antivalentýnská večeře

14.2.2018 / 18:00

Komunitní večeře

Po loňském úspěchu jsme se rozhodli uspořádat antivalentýnskou komunitní večeři také letos. Uvařte, upečte, usmažte, smíchejte, zkrátka jakkoli připravte své oblíbené jídlo a doneste ho o něco více, abyste se mohli podělit s ostatními.

Přednáška horolezce LEOPOLDA SULOVSKÉHO

19.2.2018 / 18:00

Nadační fond Historie dobrodružství Vás zve na výjimečnou přednášku horolezce Leopolda Sulovského - prvního Čecha, který vystoupil na nejvyšší horu světa Mount Everest.

PENDL – Ostravská klubová noc

23.2.2018 / 18:00

Festival

Ostravská klubová noc PENDL rozproudí již počtvrté centrum moravskoslezské metropole! Zažijte festivalovou atmosféru v zimě, prošmejděte vyhlášené kluby, užijte si své oblíbené kapely, objevte nové žánry, ale hlavně prožijte neopakovatelnou noc plnou jedinečných zážitků.

TRANSSIBERIANA – hledání ztraceného času na nejdelší železnici světa

28.2.2018 / 19:00

Rusové o Transsibiřské magistrále říkají, že je to cesta, kterou by měl aspoň jednou za život vykonat každý Rus. Láká však nejen je, ale díky své délce přes 9000 km, překonání 7 časových pásem a ochutnání surových a nemilosrdných končin spojených se zvrácenou historií lidstva, je atraktivním lákadlem pro všechny poznání a uvědomění chtivé cestovatele.

tYhle: VÝŠ

1.3.2018 / 19:00

Nový cirkus

Novocirkusové předdstavení vycházející z disciplíny balančního žebříku, u kterého se rozhodně nudit nebudete! Ocitnete se ve světě s dvojicí performerů a jedním podivným předmětem s příčlemi a štěřinami. Chtějí se dostat vzhůru, ale výsledek je nejistý - ženou se za mlhavou vidinou, že tam nahoře to bude lepší, jejich pohyb volnější a mysl svobodnější.

LADISLAV ZIBURA – Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii

8.3.2018 / 17:30

Cestovatelská přednáška / stand-up

Divadlo Mír

Mladý poutník se vydá pěšky probádat Arménii, Gruzii a Náhorní Karabach. Očekává nenáročný výlet, situace se mu ale brzy vymkne z rukou. Oblíbená cestovatelská projekce a veselohra Ladislava Zibury plná humoru a lidských příběhů. Přijďte, bude legrace.

LADISLAV ZIBURA – Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii

8.3.2018 / 20:30

Cestovatelská přednáška / stand-up

Divadlo Mír

Mladý poutník se vydá pěšky probádat Arménii, Gruzii a Náhorní Karabach. Očekává nenáročný výlet, situace se mu ale brzy vymkne z rukou. Oblíbená cestovatelská projekce a veselohra Ladislava Zibury plná humoru a lidských příběhů. Přijďte, bude legrace.

Retro Party

10.3.2018 / 21:00

Párty

První vydání Retro Party v tomto roce přifičí do Ostravy ve velké parádě. Stylově se ohákněte a vyrazte pro nezapomenutelné zážitky. Vrhněte se na taneční parket oblíbeného mejdanu v tempu 50. až 90 let minulého století. S výběrovými DJ´s a spoustou doprovodného programu

Balkan Bashavel

24.3.2018 / 21:00

Párty

Víte, že se bashavelíme už víc než 6 let? A nová sezóna divokých Balkan Bashavel parties s MALALATA právě začíná! Kopec balkan beats a gypsy music, troška cumbie a reggae. A taky všelicos jiného z world music, co naši hosté přinesou.

Vladivojna La Chia & (pětičlenné) 4Trio

19.4.2018 / 20:00

Koncert

Vladivojna La Chia se svým pětičlenným 4Triem zavítá do Cooltouru! Navazuje na velmi úspěšné podzimní turné k albu inspirovanému filmem 8 hlav šílenství, které zakončili ve vyprodaném Parníku.