MarketingON #4

15.11.2018 / 17:00

Pracujete v on-line marketingu, rádi sdílíte své zkušenosti a zajímá vás, co se aktuálně děje nového? Přátelské setkání digimarkeťáků a dalších příznivců oboru proběhne již počtvrté. 1 večer, 3 špičkoví řečníci a 3 inspirativní přednášky.

Oslava svobody

17.11.2018 / 18:30

Kavárna

Zapojte se s námi do víru minulosti a aktuální přítomnosti. Neseďte doma, přijďte projevit svůj názor po svém!

Václav Havel: Moc bezmocných (site-specific)

20.11.2018 / 19:00

Divadlo Feste

Moc bezmocných – 24 tisíc slov Václava Havla, které vznikají po jeho vzatí do vazby na základě vydání Charty 77. Brněnské Divadlo Feste přenáší tuto rozsáhlou esej do divadelní inscenace. Výjimečný text si však zaslouží také výjimečné zpracování a prostor. Inscenace se tak neodehrává v divadelních budovách. Polemika o možnostech bezmocných začne v Cooltouru a bude pokračovat mimo jeho zdi ve veřejném prostoru. Autoři všechny vjemy z představení doplní také textovými a audiovizuálními materiály, které jsou spjaté s Václavem Havlem a jeho díly v souvislosti s Ostravou.

Kinetic Orchestra: I’ll Bite Back; Eva Urbanová, Aid Kid: Una Dua

21.11.2018 / 19:00

Současný tanec

Nová scéna

Středa, tance je třeba. A rovnou dvakrát! Večer plný myšlenek přenesených do propracovaných pohybů vyhlášených tanečníků otevře soubor Kinetic Orchestra působící v Helsinkách, známý propojováním sociálních a kulturních témat ve svých pohybově divadelních představeních. Jejich I’ll Bite Back jako duet pro dvě osoby, které nechtějí prohrávat, milují balancování na hraně a nesnesou nudný řád věcí. Představení inspirované bojovými uměními, pohybovými kvalitami současného tance a momentem přítomnosti doplní Eva Urbanová se svou další fází hledání vlastního já a rovnováhy vnitřního světa s performance nazvanou Una Dua. Dva póly, jedna tanečnice, jeden prostor. Středa 21. 11., to budou dvě taneční představení, jeden večer, unikátní setkání a nikdy se neopakující zážitek.

Thom Artway

23.11.2018 / 20:00

Koncert

Nová scéna

Mladý písničkář, který začal jako busker u Lennonovy zdi v Praze, se s novou deskou a dvěma Cenami Anděl představí Ostravě v Cooltouru! 

Electro Swing Fever

24.11.2018 / 21:00

Party

Nová scéna

Nová cooltourní sezóna jasně volá po oprášení třpytivých šatů, péřových boa, bílých košil a černých motýlků! Taneční šílenství v rytmu třicátých let se vrací do Ostravy! Tři jasná slova, která zaručují nezapomenutelný večer – Electro Swing Fever!

Ladislav Zibura: 40 dní pěšky do Jeruzaléma

6.12.2018 / 17:30

Ladislav Zibura

cestovatelská projekce / stand-up

Divadlo Mír

Ladislav Zibura v létě 2014 sbalil svůj život do 12 kilogramů, hodil batoh na záda a vypravil se z Turecka pěšky do Jeruzaléma. Bez mapy a orientačního smyslu ušel 1 400 kilometrů napříč rozpálenou krajinou Turecka a Izraele, stanul pod Zdí nářků a prožil největší dobrodružství svého života. Jeho cesta je příběhem omylů, pozoruhodných setkání, šťastných i nešťastných náhod, puchýřů a opruzenin. Těšit se můžete na vyprávění cynického kavárenského povaleče, který vám svým laskavě nekorektním humorem dokáže, že poutník rozhodně nemusí být katolík, asketa ani nudný člověk.

Ladislav Zibura: Pěšky mezi buddhisty a komunisty

6.12.2018 / 20:30

Ladislav Zibura

cestovatelská projekce / stand-up

Divadlo Mír

Excentrický poutník Ladislav Zibura se na jaře 2016 vypravil do Himálaje, zapadlých nepálských vesnic a neprobádaných údolí čínských řek. Příběh jeho 1 500 kilometrů dlouhé pěší výpravy je svědectvím o jednoduchosti života a půvabu svobody, u kterého se budete smát od začátku až do konce. Ať už ho zrovna zatýká policie, trpí vysokohorskou nemocí nebo zachraňuje lidský život, princ Ládík vším proplouvá s neobyčejnou lehkostí. Nečekejte žádné popisy památek. Projekce je o Číňanech, Nepálcích a jejich životech.

Kapitán Demo

8.12.2018 / 20:00

koncert

Nová Scéna

Tu pořádně sváteční atmosféru v Ostravě odstartuje koncert největší české rappové ikony, česko-italského multimilionáře a nejtlustší hvězdy tuzemské hudební scény. Kapitán Demo aka Trendsetter aka Patent na humor aka VapeKing aka Sběratel Nominací aka Bez klobouku Boss 8. prosince v Cooltouru!

Etudy těla

13.12.2018 / 19:00

Nová scéna

O um začínajících zpěváků, kteří přechází ze svých performance ve sprše před televizní kamery, zakopáváme na každém rohu. Co ale začínající tanečníci, jejichž autorské choreografie zná prozatím jen publikum pokojíčkových plyšáků? Pro ty Cooltour již tradičně otevírá svou profesionálně vybavenou scénu. Jistotou u Etud těla je, že mezi choreografiemi, fyzickým divadlem, či akrobacií na šálách zajisté žádnou hvězdnou pěchotu nenajdete.

Nekonvenční vánoční jarmark 2018

15.12.2018 / 10:00 - 18:00

Stovky rukodělných originálních dárků na jednom místě! To je Nekonvenční vánoční jarmark, který se letos již osmým rokem koná v Cooltouru. Pokud sháníte umělé jmelí nebo plastové hračky, zklameme Vás, ty na jarmarku nenajdete. Čekejte poctivou a jedinečnou tvorbu od desítek tvůrců z Moravy, Čech i Slovenska.