webatd

MOVE fest Ostrava 2016

25.5.2016 - 29.5.2016

Nejlepší festival v Ostravě

Všude možně

Současný tanec, nový cirkus a pohybové divadlo. Znějí vám tyto tři pojmy nějak povědomě, ale vlastně nevíte, co od nich čekat? Máte strach, že současný tanec či pohybové divadlo je jen pro intelektuály, bohaté paničky a studenty uměnověd? Zahoďte na chvíli předsudky, překročte své hranice a přijďte se přesvědčit o tom, že i tyto vznešeně znějící žánry mohou pochopit i normální lidé.

teslon_a_frkl

MOVE Fest: Tešlon a Frkl

25.5.2016 / 10:00

tYhle

Fyzické divadlo

Tyhle kluci určitě stojí za vidění. Tešlon a Frkl je story plná testosteronu. Dva namakaní hoši na pódiu, kteří předvádějí fyzické divadlo a akrobatické kousky. Příběh o dvou lidech, kteří pocházejí z prostoru s jinými zákony a pokoušejí se o kompromis. Aktuální vztahové téma pro všechny. Doporučujeme rodinám s dětmi.

3cm

MOVE Fest: 3CM (PREMIÉRA)

25.5.2016 / 19:00

Šárka Bočková & Vojtěch Fülep

Současný tanec

Světový premiéra představení 3CM (čti tři centimetry), které vznikalo v koprodukci Kulturního centra Cooltour Ostrava a zahájení MOVE Festu Ostrava 2016. Nonverbální experimentální projekt, ve kterém se mísí herectví, clownerie, současný tanec, a závěsná akrobacie. Přináší téma známé všem na světě. Vztah mezi mužem a ženou a jejich odlišné pohledy na svět.

Sasha walz

MOVE Fest: Sasha Waltz – A portrait

26.5.2016 / 17:00

Film

Sasha Waltz je jednou z nejznámějších světových choreografek. Každá její práce, každý projekt, překračuje hranice. Hranice žánru i způsobu práce s tělem. Svou prací „Dido & Aeneas“ v roce 2005 dokonce vytvořila nový žánr: choreografickou operu. Nechte se inspirovat a pohltit jejím kouzlem.

peklo

MOVE Fest: Peklo – Dantovské variace

27.5.2016 / 19:00

Nebeský, Trmíková, Prachař a 420PEOPLE

Divadlo

Lákají vás složitější témata? Pak je Peklo jasná volba. Ostravská PREMIÉRA. David Prachař v hlavní roli tragikomického podobenství o souboji se smutkem, nudou a leností, které se vkrádají do lidského života po uplynutí jeho první poloviny. Peklo není místo, je to stav duše. Přijďte se o tom přesvědčit… Tohle rozhodně nuda nebude.

naucena_bezmocnost

MOVE Fest: Naučená bezmocnost

28.5.2016 / 17:00

VerTeDance

Film

Naučená bezmocnost je něco pro milovníky filmu. Jedná se o kolektivní dílo souboru VerTeDance a Jiřího Havelky ve filmovém zpracování Michala Cabana a Vojtěcha Kopeckého. Naučená bezmoc je film z prostředí komunistického lágru 50. let. Zkoumá limity prostoru, prázdnotu času, hranice samoty, bohatství i svobodu vnitřního světa lidí žijících v omezených podmínkách.

divocina

MOVE Fest: Divočina, marnivost ptačích per

28.5.2016 / 18:00

BURKI&COM

Současný tanec

Ostravská premiéra inscenace Divočina nás zavede do samého nitra přírody. Ukáže nám její krásu i záludnost a propojí ji s naším každodenním životem. Přestože se ve společnosti snažíme být sofistikovaní, i my sami často propadáme základním pudům a instinktům. Opojný narcismus, chybějící hrdinové, boj o přežití i vnitrodruhová agrese v koktejlu plném lásky, radosti a smrti. Pohybová vizualizace čisté krásy základních reflexů.

synovial

MOVE Fest 2016: SYNovial

28.5.2016 / 20:00

[PLAY]boyz

Divadlo

V tomto humorném kousku vám představíme Marka Zelinku a Martina Talagu, kteří svými vtipnými a povedenými vystoupeními baví celou republiku. Marka Zelinku můžete znát také ze soutěže StarDance, kde spolu s Maruškou Doležalovou loni vyhrál první místo. Kluci jsou nejen výborní tanečníci, fešáci, ale i velcí srandisté. Playboyz nám naplno odhalí, jaké jsou hranice mužského genderu. Nakolik jsou si podobní, a nakolik odlišní dřevorubci a metrosexuálové, a co to vlastně znamená být mužem?

walls_and_handbags

MOVE Fest: Walls & Handbags

29.5.2016 / 16:00

Losers Cirque Company

Nový cirkus

Losers rozhodně nejsou žádní lúzři, ani obyčejní cirkusáci. V Ostravě poprvé představí inscenaci s názvem Walls and Handbags, kde hlavní roli hraje osmiletý klučina, a jak o představení trefně psali v Blesku „Chlapec lítá vzduchem jako horký brambor!“ Nejvyšší level akrobacie divadla a tance v jednom vystoupení o dětské fantazii. Vtipné, dynamické a nesentimentální dílo.

sd_pankrac02

Dream Factory: PANKRÁC ´45

1.6.2016 / 20:00

Švandovo Divadlo

Divadlo

Komorní drama diváky zavádí do jedné cely pankrácké věznice, kde se na konci léta 1945 sejde pět žen: filmové hvězdy Adina Mandlová a Lída Baarová, půvabná Hana Krupková – spolupracovnice parašutistů, Židovka Julie se svými vzpomínkami z Osvětimi a neznámá žena s tajemstvím. Představení uvedeme v rámci festivalu Dream Factory Ostrava. VYPRODÁNO!

ponasymu

Ponašymu

3.6.2016 / 17:00

Festival místní kultury

Ponyšymu je multižánrový festival moravskoslezského kraje. U nás se můžete těšit na kapely Polárka, That Shy Band (swing), Dobrozdání (blues), Vadim & Co (poprock) a Houby (acoustic alternative).

article detail2

Folklorní tančírna

7.6.2016 / 19:00

Ejchuchu taneček

Kavárna

Přijďte si zaskotačit jako se to dělalo za časů našich babiček. V rytmu folku! Ogaři, synci, dcérky i mamy, zahopsáme a dáme po štamprli.

truplova_web02

On the mix: Zuzka Truplová

8.6.2016

Pamatujete ještě na šílenou ostravskou MC Zuzku? Na její "mordor mordor město černý"? A taky jste někdy přemýšleli, co asi tahle rapperka a herečka poslouchá? Přijďte nakouknout do jejího walkmena. Zuzka se tentokrát postaví za mixák a zahraje své oblíbené hity.

Schmitzer

Otvíráme zahrádku s Jiřím Schmitzerem

10.6.2016

Na zahájení letní cooltourní sezony přijal pozvání skvělý herec a hudebník Jiří Schmitzer. Přijďte si poslechnout dnes již legendární songy jako je Máte na to (aka řekněte prd*l) či Bouda. Výborné hry se slovy, nezaměnitelný humor a k tomu studené pivko, víno nebo skvělé letní drinky, nakládaný hermoš i panini, zkrátka nejlepší zahájení léta, jaké si jen můžete přát.

slide7

Studie Titus

11.6.2016 / 19:00

Národní divadlo moravskoslezské v kooperaci s Cooltour Ostrava

kavárna

Do kavárny Kulturního centra Cooltour se budete moct od června vydat na druhou shakespearovskou koprodukční inscenaci. Čtyři herci bojují o moc, o pozornost diváka a svých kolegů, ale také o to, co se dnes bude „podávat“ k večeři.

woodstock_69

Letní movies: Woodstock

11.6.2016

Letní movie

Zahrádka

Přijďte se naladit na letní festivaly filmem Woodstock Michaela Wadleigha do našeho letního kinča. Stejně jako hippies v sedmdesátkách na Woodstocku se i u nás můžete válet na zahrádce, dát si pívo nebo víno a chytat pravé letní vibes. Připraven máme venkovní bar plný pití a občerstvení.

slide7

Studie Titus

12.6.2016 / 19:00

Národní divadlo moravskoslezské v kooperaci s Cooltour Ostrava

kavárna

Do kavárny Kulturního centra Cooltour se budete moct od června vydat na druhou shakespearovskou koprodukční inscenaci. Čtyři herci bojují o moc, o pozornost diváka a svých kolegů, ale také o to, co se dnes bude „podávat“ k večeři.

kemp

Táborák

15.6.2016 / 20:00

Michal Tučný revival (Andrej s kytárou)

Příroda (naše zahrádka)

Přijďte si zazpívat songy z nostalgického čundr zpěvníku Míši Tučnýho, opíct vuřta a dát si lahváče. Čeká vás posezení s kytárou u ohně jako za starých časů, kde ještě internety nebyly a chodilo se na vandr do lesa. Zkrátka nostalgické léto jak má být.

letmedie

Let Me Die in My Footsteps

17.6.2016 / 19:00

Renan Martins de Oliveira

Taneční představení

V inscenaci Let Me Die in My Footsteps se čtveřice tanečníků ocitá v krizi, která je výchozím bodem rozporuplné cesty konfliktu a rozřešení. Jemně nostalgická, naživo vytvářená zvuková krajina Gašpera Piana ostře kontrastuje s vysilující živelností tanečníků.

exitthroughthegiftshop1

Letní movies: Banksy: Exit Through the Gift Shop

18.6.2016 / 21:30

Letní movie

Zahrádka

Legendární streetartista a graffiti writer Banksy, který ani přes nominaci na Oscara neodhalil svoji identitu, vstopil do kin se svým provokativním mystifikačním dokumentem o street artové scéně. Letní biják plný graffiti a humoru.

article detail

Salsa tančírna

21.6.2016

Jakub Mazůch

Salsa tanečky

Kavárna

Jakub Mazůch Vás zve na jedinečnou salsa tančírnu, která bude probíhat v Cooltourní kavárně. Užijte si šťavnatou letní atmosféru. Jakub Vás naučí potřebné kroky a pokud je umíte, můžete je pořádně oprášit.

slide7

Studie Titus

22.6.2016 / 19:00

Národní divadlo moravskoslezské v kooperaci s Cooltour Ostrava

kavárna

Do kavárny Kulturního centra Cooltour se budete moct od června vydat na druhou shakespearovskou koprodukční inscenaci. Čtyři herci bojují o moc, o pozornost diváka a svých kolegů, ale také o to, co se dnes bude „podávat“ k večeři.

ema

Koncert: EMA

24.6.2016 / 20:00

EMA

Koncert

Koncert ostravské kapely EMA, která vznikla díky osudovému setkání Patrika Děrgela a Michala Sedláčka před 6 lety. Těšit se můžete na folkrock s nádechem popu a Ostravy. Celá kapela je složena ze známých hereckých tváří (dokonce i ze slavné nekonečné Ulice).

lambastica

Party: Lambastica

25.6.2016 / 16:00

Papa Django, Dr. Zeppelin, Karl & John

Summer párty

Barevná hudební smršť v rytmech tropical house, nu-disco, indie dance a chillout. Konečně pořádný letní vibes i v Ostravě. Zahalte se do pestrých outfitů a vydejte se za Lambasticou. :)

jkgo

Happening

25.6.2016 / 19:00

Kavárna

Setkání bývalých i současných studentů hudebně-dramatického oddělení Janáčkové konzervatoře v Ostravě.

20141018184032_211522162500003_cast_04

Pidi Disco

26.6.2016 / 15:00

Party pro děti

Taky už se vaše ratolesti těší, až budou velké a budou se moci zklamat ne Stodolní? Máme pro ně alternativu! Odpolední disko trisko pro děti. Určitě nezapomeneme na hity jako je ptačí tanec, a starší si užijí písničky Justina Bíbra či Hany Montany. A na baru nabídneme výborné nealko drinky.

nodo

IDIN SAMIMI MOFAKHAM: AT THE WATERS OF LETHE

28.6.2016 / 19:00

NODO

Světová premiéra uskutečněná v rámci festivalu NODO - Dny nové opery.
I. S. Mofakham a M. Kosecka spojují ve své nové opeře At the Waters of Lethe (U vod Léthé) řeckořímskou mytologii se zápletkou zasazenou do 20. století.
Uváděno v anglickém originále s českými titulky.