Ako som vozil Nórov goes to Ostrava

25.9.2018 / 18:00

Beseda

Kavárna

"Voziť Nórov v MHD nie je len tak! Jednak je tam oveľa väčšia zima ako na Slovensku, ale podľa Ondrejovho písania aj oveľa väčšia sranda..."

Přijďte se přesvědčit na besedu se slovenským cestovatelem/spisovatelem/autobusákem Ondrejem Sokolem.

Táborák

26.9.2018 / 18:00

Opíkačka

Zahrádka

I v září je ten správný čas vytáhnout sebe a svou kytaru ven! Když slunce zasvítí, dojdi na Černou louku, kup si pivo, vezmi si u baru špekáček a chleba, zakotvi u ohně a relaxuj při opékání zíráním do plamenů. Jedna z nejoblíbenějších akcí v letní Ostravě, ke které je automaticky nutná znalost textu U stááánkůůů, nás čeká i v rámci babího léta na té nejvíce cool zahrádce ve městě.

Retro party

27.9.2018 / 21:00

Party

Nová sezóna pořádných mejdanů, velkolepý návrat a jistota protančeného večera. Oblíbená Retro Party opět rozžhaví Ostravu! Vytaste ze šatníku stylové kreace a vplujte pod blyštící se diskokouli. Atmosféra tepající 50. až 90 lety minulého století čeká jen na vás!

Princess Chelsea

29.9.2018 / 20:00

Koncert

Nová scéna

Novou sezónu začneme se šarmantní Chelsea Nikkel, působivou princeznou zpěvu z Nového Zélandu. Autorka virální senzace Cigarette Duet, za kterou si vysloužila přes čtyřicet miliónů zhlédnutí, Vás se svou hudbou vezme na výlet do míst, na kterých jste ještě nebyli, ale vždy jste si je přáli navštívit. Tvorba, která je označována jako experimentální, vesmírná, či indie, Vám zajisté učaruje. Povstaňte, Její Výsost indie popu Princess Chelsea přijíždí do Ostravy!

Support: Never Sol

Swingová tančírna se Swingville

2.10.2018 / 19:00

Tančírna

Kavárna

Pozvěte svůj protějšek na pořádný boogie-woogie večer. Toto úterý se totiž Cooltour mění na místo, kde není Swing time jen názvem oblíbeného drinku na baru. Ve společnosti Bennyho Goodmana nebo Elly Fitzgerald vás tanečníci ze Swingville provedou večerem plným živé hudby, energických tanců a báječných drinků. Na výpravu do zářivých 30. let počítáme do povinné výbavy všechny puntíky, (ma)šle, perly a boty, které za tento večer stoprocentně protancujete.

Folklorní tančírna s Evou Vajsovou

9.10.2018 / 18:30

Tančírna

Kavárna

I naše prababičky občas tak trochu zapařily. Jak? To vám ukáže Eva Vajsová během večera, ze kterého budou mít vaše nohy (a možná i játra) hluboký zážitek. Při výuce některého z krojových tanců nemusíte řešit svůj věk, ani zkušenosti s poskakováním do beatů cimbálů. Eva vám vše trpělivě vysvětlí a když to prostě nepůjde, na baru vždy vše zachrání naše Ořechovka. Juch!

ILLE & Bratři Orffové

11.10.2018 / 20:00

Koncert

Nová scéna

Dvojkoncert pro všechny, kteří od hudby očekávají katarzní zážitek. Po několikaleté pauze se do Cooltouru vrací výjimeční Bratři Orffové. A rovnou s adekvátní posilou – melancholickými Ille. To byste si nemuseli nechat ujít, že?

Salsa tančírna s MG Dance

23.10.2018 / 20:00

Tančírna

Kavárna

Nestihli jste letos relax u moře? Nebo jste si snad užívali divokých vln a horkého písku plnými doušky a při návratu do záplavy emailů, kroužků, školních povinností a chystání svačin máte chuť si koupit další - tentokrát jednosměrnou - letenku? Na vše doporučujeme Salsa tančírnu - jediný večer, kdy se Černá louka mění na Latinskou Ameriku! Úterý 23. října jasně volá po odhození gumičky od vlasů a kravaty od košil. emperament, karibské evergreeny, zkušená lektorská dvojice Kuba Mazůch & Míša Gatěková a tropické drinky na baru - to je základ pro pořádně rozhýbaný relax! Ať už na běžných večírcích metáte salta, či jen „šlapete zelí“, tato akce spolehlivě smyslně rozvlní každý váš sval.

Milan Tomášik: Sólo 2016

25.10.2018 / 19:00

Současný tanec

Nová scéna

Jaký je svět na druhé straně černé kostky? Osobní (a zároveň pro nás všechny univerzální) výpověď Sólo 2016, vyprávějící o intimitě, smutku, důvěře, naději, kráse i teroru, uzavírá úspěšnou trilogii sól tanečníka, choreografa a pedagoga Milana Tomášika. Proplétání stylů a obodbí v hudbě působí jako rozšiřování těla do prostoru, změny svalového napětí vytváří rytmus, hranice mezi světlem nazačují přítomnost a plynutí. Sólo 2016 je odrazem momentu, neuchopitelného a zároveň nadčasového, který přijde a už tady není, na jehož uchopení člověk nemá sil.

Poletíme? CHCE TO TOUR!

2.11.2018 / 20:00

Koncert

Nová scéna

Poletíme? letí znovu do Ostravy se svým letošním turné k nové desce! A vy rozhodně poletíte s nimi! S takovou dávkou banjo punku a turbošansónu totiž vyrazíte rovnou do nebes! Tahle partička Vás po třetí písničce přesvědčí, že ji milujete celý život!

Thom Artway

23.11.2018 / 20:00

Koncert

Nová scéna

Mladý písničkář, který začal jako busker u Lennonovy zdi v Praze, se s novou deskou a dvěma Cenami Anděl představí Ostravě v Cooltouru! 

Ladislav Zibura: 40 dní pěšky do Jeruzaléma

6.12.2018 / 17:30

Ladislav Zibura

cestovatelská projekce / stand-up

Divadlo Mír

Ladislav Zibura v létě 2014 sbalil svůj život do 12 kilogramů, hodil batoh na záda a vypravil se z Turecka pěšky do Jeruzaléma. Bez mapy a orientačního smyslu ušel 1 400 kilometrů napříč rozpálenou krajinou Turecka a Izraele, stanul pod Zdí nářků a prožil největší dobrodružství svého života. Jeho cesta je příběhem omylů, pozoruhodných setkání, šťastných i nešťastných náhod, puchýřů a opruzenin. Těšit se můžete na vyprávění cynického kavárenského povaleče, který vám svým laskavě nekorektním humorem dokáže, že poutník rozhodně nemusí být katolík, asketa ani nudný člověk.

Ladislav Zibura: Pěšky mezi buddhisty a komunisty

6.12.2018 / 20:30

Ladislav Zibura

cestovatelská projekce / stand-up

Divadlo Mír

Excentrický poutník Ladislav Zibura se na jaře 2016 vypravil do Himálaje, zapadlých nepálských vesnic a neprobádaných údolí čínských řek. Příběh jeho 1 500 kilometrů dlouhé pěší výpravy je svědectvím o jednoduchosti života a půvabu svobody, u kterého se budete smát od začátku až do konce. Ať už ho zrovna zatýká policie, trpí vysokohorskou nemocí nebo zachraňuje lidský život, princ Ládík vším proplouvá s neobyčejnou lehkostí. Nečekejte žádné popisy památek. Projekce je o Číňanech, Nepálcích a jejich životech.