Retro Party

22.9.2017 / 21:00

Po dlouhých letních radovánkách zpátky do klubu. Do Ostravy se vrací vždy roztrsaná Retro Party! Připravte se na strhující noc na vlnách 50. až 90. let minulého století. Nakoukněte, co vás čeká a nemine!

Cooltourní narozeniny s Dominikem Ferim a FalaFellas!

27.9.2017 / 19:00

Cooltour je zase o rok starší a to chce pořádnou oslavu! Pojďte s námi oslavit naše šesté narozeniny a úžit si skvělou párty se všemi cooltouristy a DOMINIKEM FERIM s FALAFELLAS! Čeká vás skvělá zábava, hudba, jídlo, pití - prostě všechno, co na pravé narozeninové party nesmí chybět ;)

SPECTACULO INTERESSE: Blind (NL)

1.10.2017 / 19:30

DUDAPAIVA Company

Duda Paiva, umělec ostravskému publiku již důvěrně známý, čerpá ve své sólové tanečně – loutkářské performanci inspiraci ze svého dětství, kdy následkem prodělané nemoci dočasně oslepl.

SPECTACULO INTERESSE: Loutky v pytli

1.10.2017 - 4.10.2017 / Info o čase konaní v události

Nekupujte zajíce v pytli, raději přijďte na Loutky v pytli! Po skončení hlavního programu SI vás čeká bonus. Kde? V Cooltouru, poblíž baru. Co? Krátký a zábavný loutkový nášup. Co konkrétně, to se dozvíte v den konání na webu DLO a v prostorách konání festivalu.

SPECTACULO INTERESSE: Anywhere (FRA)

4.10.2017 / 20:30

Théâtre de l'Entrouvert

Festival loutkového divadla

Inscenace jako jevištní báseň a zároveň objevná cesta, inspirovaná mytologickým románem Henryho Bauchauda Oidipova cesta, nominovaným na Nobelovu cenu. Voda jako základní element inscenace, ve všech svých skupenstvích, a Oidipus v podobě loutky vyrobené z ledu.

27. Setkání kytaristů

6.10.2017 - 7.10.2017

„Festival kytarové hudby nejen pro kytaristy.”
Setkání kytaristů přináší dva dny nabité koncerty, projekcemi a workshopy. Setkáte s kytarou v její klasické, rockové i alternativní podobě!

Milostný trojúhelník

10.10.2017 / 19:00

Divadelní představení

Trojice herců a představení, která vzniká na místě, bez předem daného scénáře. Jeho průběh tak připomíná chůzi po laně, kde hrozí nebezpečí pádu a zároveň, když se vše daří, máte pocit, že se dotýkáte hvězd. Situace, postavy, zápletky, charaktery, písničky i tance, to vše se rodí až na jevišti v podání vynikajícího JOSEFA POLÁŠKA, VERONIKY ŽILKOVÉ a MARTINA ZBROŽKA.

Clarinet Factory & Grunik

14.10.2017 / 20:00

Koncert

Kvarteto vynikajících klarinetových hráčů z pomezí soudobé i klasické hudby, jazzu, world music, elektroniky a multižánrových projektů. „Jsou naprosto originální, unikátní a skvělí,“ řekl o nich respektovaný americký publicista a producent Gerald Seligman. Stejně jako na albu Meadows je doprovodí folklorní sbor Grunik z Beskyd.

Swingová tančírna se Swing Ostrava a LAM Trio

17.10.2017 / 18:30

Přinášíme vám další báječné tančírny v úterky! Tentokráte na vás čekají krásné swingové večer ve společnosti krásných slečen, galantních mužů, živé hudby, drinků a a hlavně tance!

KAFFEEKLATSCH

19.10.2017 / 19:00

Holektiv

Nový cirkus

Kávovar svítí. Káva teče. Kaffee! Ženy sedí. Klevetí. Klatsch! Kaffeeklatsch. Divadelní představení s tancem, akrobacií a kávou, v podání pro cooltourní diváky již známého tria Holektiv.

Salsa tančírna

24.10.2017 / 20:00

MG Dance

Tančírna

Kavárna

Kuba Mazůch a Míša Gatěková vás zvou na pravidelnou Salsa tančírnu v útulné, ale prostorné kavárně Cooltour.

VOXEL s Cimbálovkou

25.10.2017 / 20:00

Koncert

Nová scéna

Zpěvák Voxel se vám v Cooltouru představí na svém podzimním turné #PopFolklorTour, na kterém vystoupí společně s cimbálovkou! Diváci tak uslyší jeho písně přetvořené do netradičních aranží, a to ve folklorním pojetí, ve kterém se ponese i následná afterparty. Ta proběhne pod pódiem, a protože k cimbálovce neodmyslitelně patří dobré víno, mají se fanoušci na co těšit!

NICK

3.11.2017 / 19:00

STK Theatre Concept

Divadelní představení

Skutečný příběh o ztraceném a znovunalezeném chlapci. Nick je příběh o chlapci z Texasu, který v roce 1994 ve svých třinácti letech zmizel. O neúnavném pátrání jeho sestry, které bylo nakonec korunováno úspěchem. O šťastném shledání s rodinou a o všem, co následovalo. Anebo je to všechno docela jinak.

Dominika na cestě Jižní Amerikou

22.11.2017 / 20:00

Dominika Gawliczková

Cestovatelská přednáška

Cestovatelská přednáška o tom, jak nejpomaleji o samotě projet Jižní Ameriku z Kolumbie do Uruguaye, na ještě pomalejší motorce, skončit přepadená, v nemocnici, s motorkou na šroubky, uvíznout v zasněžených čtyř a půl tisícových horách, nevědět, jestli je horší ujíždět v noci vzteklým psům nebo bouřce na rovné solné pláni, a ve vytouženém cíli po devíti měsících zjistit, že to bylo vlastně fajn a nechce se vám končit!

ZRNÍ – Jiskřící turné 2. část

30.11.2017 / 20:00

Koncert

"ZRNÍ je hra, kladenskej uhelnej sen." V Cooltouru vás opět čeká koncert téhle skvělé české kapely! Charakteristický sound a k dokonalosti dovedená kombinace elektroniky a písničkářské poetiky s talentem na melodie, mísením moderního zvuku, jsou ikonou novátorství a hledačství na české alternativní scéně.

James Harries (UK)

8.12.2017 / 20:00

Koncert

Nezaměnitelný hlas, charisma a optimistický úsměv. To jsou poznávací znaky pozoruhodného muzikanta Jamese Harriese, který opět vystoupí v Cooltouru v rámci svého sólového turné.

LADISLAV ZIBURA – Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii

12.12.2017 / 20:30

Cestovatelská přednáška / stand-up

Divadlo Mír

Mladý poutník se vydá pěšky probádat Arménii, Gruzii a Náhorní Karabach. Očekává nenáročný výlet, situace se mu ale brzy vymkne z rukou. Oblíbená cestovatelská projekce a veselohra Ladislava Zibury plná humoru a lidských příběhů. Přijďte, bude legrace.

LADISLAV ZIBURA – Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii

12.12.2017 / 17:30

Cestovatelská přednáška / stand-up

Divadlo Mír

Mladý poutník se vydá pěšky probádat Arménii, Gruzii a Náhorní Karabach. Očekává nenáročný výlet, situace se mu ale brzy vymkne z rukou. Oblíbená cestovatelská projekce a veselohra Ladislava Zibury plná humoru a lidských příběhů. Přijďte, bude legrace.