MOVE Fest: Debris Company: WOW

26.5.2018 / 19:00

Audiovizuální pohybové představení

Nová scéna

Kdo jsme a kam směřujeme? Ovládli jsme přírodu a cestujeme do vesmíru, ale zároveň se pořád ztrácíme na naší malé planetě. A vlastně i v naší malé zemi. Uvízli jsme v době, ve které neumíme odlišit pravdu od lži, kterou ovládají klauni tvářící se jako baviči publika. Jsou však zákeřní, zlí a nevypočitatelní.

MOVE Fest: Burki & com: O medvědovi, který plul na kře

27.5.2018 / 17:00

Rodinné pohybové představení

Nová scéna

"Představení o dobrých lidech, kterými chceme být, nebo možná také ne." J. Burkiewiczová

Atmosféra: REBEL „K“

2.6.2018 / 16:00

Moderní bohoslužba

Nová scéna

Atmosféra, to jsou moderní inspirativní bohoslužby pro širokou veřejnost s Talkshow se zajímavými hosty, programem pro děti a inspirující hudbou.

Save-Elephants: Zde jsou sloni

4.6.2018 / 18:00

Promítání filmu

Kavárna

Ve Střední Africe jsou pro slonovinu ročně zabity tisíce slonů. Pohleďte na zážitky z cyklo-kajakářské expedice a poznejte projekty, na kterých Save-Elephants pracuje jako například jejich nový film Zde jsou sloni.

Tanec Praha: Origami

13.6.2018 / 19:00

Taneční představení

Dolní oblast Vítkovice

Tanec Praha slaví 30 let a vyrazí na cool túru do Ostravy. Do samotného srdce města - areálu Dolní oblasti Vítkovice. Něžně kovové taneční představení Origami je zážitek, kdy obyčejný kontejner, rozložen na tři díly, vytváří působivou dekoraci, divadelní scenérii, v níž se pomalu a promyšleně pohybuje tanečnice, která nezapře svou lásku k novém cirkusu.

FRIDA – Malovat a milovat

15.6.2018 / 19:00

Muzikál

Nová scéna

Malovat a milovat je muzikál hudebního skladatele Rudolfa Geriho a scénáristy Daniela Heviera, v režii Karola Vosátka. Životní příběh legendární mexické malířky Fridy Kahlo je plný vášně, lásky, humoru, podmanivé hudby, barevných kostýmů a tance. Prožijte ho s námi na vlastní kůži.

Tanec Praha: Sunday Neurosis

20.6.2018 / 19:00

Taneční představení

Nová scéna

Druhá ostravská oslava jubilea Tance Praha proběhne v srdci ostravské taneční scény. V Cooltouru s tou nejodlišnější (a zároveň nejsehranější) dvojicí Radim Vizváry & Jiří Pokorný. Jak může fungovat symbióza současného tance a moderní pantomimy? Dokáží se tyto zdánlivě vzdálené styly prolnout a obohatit navzájem?