Křemíkové nebe

Multižánrové centrum současného umění Cooltour, se na nějakou chvíli změnil v útočiště pro vysloužilé elektrospotřebiče. Během podzimu 2012 zde totiž probíhal projekt s názvem „Ostravské křemíkové nebe“.
Cílem projektu bylo, prostřednictvím workshopu a následné výstavy, seznámit veřejnost s uměním odpadu, ukázat jí, jak lze transformovat různé druhy materiálu do uměleckého díla a zároveň zachovat ekologického ducha projektu.

Ostravští truhlíci 2015

Je tady další ročník projektu Ostravští Truhlíci, který nabízí občanům a institucím možnost "adoptovat" si žardiniéry, které jsou rozmístěny v centru Ostravy a po dobu celé sezóny o ně pečovat a zkrášlovat je ozdobami dle vlastního uvážení a vkusu. Chceme tím vyvolat větší zájem občanů o sdílené prostory města a umožnit si stát se nejen jejich uživateli, ale i "spolutvůrci."

Městské zásahy Ostrava 2013

Hlavní ideou projektu je pokusit se najít určité body, místa a situace v Ostravě, o kterých si myslíme, že nefungují tak, jak by měly, nebo nepřináší obyvatelům to, co by přinášet mohly. Často jsou to místa, na které jakoby každý rezignoval, nikdo v nich nenašel možnost profitu. Nechtěli bychom však tento projekt omezit jen na nacházení takových míst, chtěli bychom, aby se pro ně našlo reálné řešení. Ukázat, že v městském kontextu mohou i malé změny přinést velký efekt. Městské zásahy jsou občanský projekt, který otáčí klasický model distribuce městských zakázek, tedy shora (z instituce, k tomu pověřené) směrem dolů (obyvatelé a uživatelé města).

Piana Ostravě

Hlavní myšlenkou projektu je netradiční oživení ulic a jiných veřejných míst ve městě, kde lidé často jen prochází, aniž by se zastavili a vnímali své okolí. Každý kolemjdoucí je vyzván ke hře, k oživení prostoru hudbou, pobavení nebo zaujetí kolemjdoucích.

Yogurt

První ostravský kulturní magazín v anglickém jazyce. Najdete v něm naše doporučení a tipy a recenze míst, které máme rádi. Cizinci jsou v Ostravě skupinou, která je z velké části přehlížena. Cítí se zde ne úplně vítáni a někdy mimo kontakt s městem a zemí, ve které se rozhodli trávit svůj život. Proto se dal dohromady tým nadšených mladých cizinců s nápadem Shawna A. Wrighta seznamovat zde žijící cizince s lokální kulturou a usnadňovat jim kontakt se svým okolím.

Artbike

Chceš být taky jedním z těch stylových týpků a koček, kteří jezdí na doma opravených trendy kolech? Nebo jsi jen vášnivý cyklista (který nemá tak supr kolo), a chtěl by ses podívat na centrum Ostravy ze sedla, i když ne toho koňského? Přijď si půjčit Artbike! A kam? No přece k nám, do Cooltouru! Kdo jiný se snaží přinést trochu života a stylu do vyprázdněného centra.

PROJEKT POZASTAVEN 😢

Městské zásahy Ostrava 2016

I vy se můžete stát architektem či designérem a navrhnout, jak byste chtěli, aby Ostrava vypadala. Máte zajímavý nápad, jak oživit některá místa v Ostravě? Zapojte se do projektu Městské zásahy 2016 a podílejte se na nové tváři města. Je nám jedno jestli je vám jeden nebo sto let, jestli jste profík, nebo vás jen baví malovat, navrhnout změnu může úplně každý.

Nekonvenční rukodělné workshopy

Cyklus nejrůznějších rukodělných/do it yourself workshopů, které povedou vaši oblíbení prodejci z Nekonvenčního vánočního jarmarku. Víme, že se vám na Jarmarku vždycky moc líbí, a tak jsme se rozhodli, že něco podobného přineseme i na jaře. Budete mít možnost sami vytvořit něco, co se vám líbí, a má opravdovou hodnotu.