Chceš být taky jedním z těch stylových týpků a koček, kteří jezdí na doma opravených trendy kolech? Nebo jsi jen vášnivý cyklista (který nemá tak supr kolo), a chtěl by ses podívat na centrum Ostravy ze sedla, i když ne toho koňského? Přijď si půjčit Artbike! A kam? No přece k nám, do Cooltouru! Kdo jiný se snaží přinést trochu života a stylu do vyprázdněného centra.

PROJEKT POZASTAVEN 😢

Artbike

PROJEKT POZASTAVEN 😢

Chceš být taky jedním z těch stylových týpků a koček, které jezdí na doma opravených trendy kolech? Nebo jsi jen vášnivý cyklista (který nemá tak supr kolo), a chtěl by ses podívat na centrum Ostravy ze sedla, i když ne toho koňského? Přijď si půjčit Artbike! A kam? No přece k nám, do Cooltouru! Kdo jiný se snaží přinést trochu života a stylu do vyprázdněného centra. Ve spolupráci s neziskovou organizací Kola pro Afriku jsme se rozhodli opravit a zkrášlit několik kolokrásek. Důležitý však není jenom styl. Hlavním přínosem je ekologický dopad na životní prostředí, které tady u nás není vůbec fajn. Pokud chceme dát sbohem černým plicím, je třeba něco dělat. Projekt má za úkol inspirovat k ježdění na kole co nejvíce lidí.

Myšlenka Artbike vznikla už na podzim roku 2012, kdy Cooltour uspořádal akci na podporu charitativního projektu  „Kola pro Afriku“, jehož cílem je vozit stará nepoužívaná kola darovaná českými občany do Afriky a zprostředkovat tak tamním dětem lepší mobilitu za vzděláním. Od té doby spolupracujeme s touto organizací i na dalších projektech.

Kola pro Afriku nám tedy letos poskytla 7 kol, které jsme designově repasovali na krásné městské bicykly, a to tak skvěle, že se budete cítit jako v Amsterdamu.

A nejenže si u nás můžete tato kola vypůjčit. Najdete zde i samoobslužnou opravnu kol, kde si můžete vypůjčit také stojan či nářadí. Jsme tu tedy i pro cyklisty s vlastním kolem, kteří měli nehodu nebo jen chtějí něco upravit. Budete-li při své vyjížďce potřebovat cokoliv dotáhnout, zastavte se, na zahrádce můžete zároveň doplnit i tekutiny ;)

Ceník:

Studenti:

1 hodina – 50 Kč
4 hodiny – 120 Kč
1 den – 200 Kč

Dospělí:

1 hodina – 80 Kč
4 hodiny – 180 Kč
1 den – 250 Kč

Ke kolům dostanete zámek a světlo. Zájemci pod 18 let musí mít svou vlastní helmu, která je do 18 let povinná. Kola mají všechny předepsané náležitosti městského kola. Vratná kauce je 500 Kč.

Více info také zde:

www.facebook.com/artbikecz

www.artbike.cz

Poslední aktualizace: 17.5.2018