Je tady další ročník projektu Ostravští Truhlíci, který nabízí občanům a institucím možnost "adoptovat" si žardiniéry, které jsou rozmístěny v centru Ostravy a po dobu celé sezóny o ně pečovat a zkrášlovat je ozdobami dle vlastního uvážení a vkusu. Chceme tím vyvolat větší zájem občanů o sdílené prostory města a umožnit si stát se nejen jejich uživateli, ale i "spolutvůrci."

Ostravští truhlíci 2015

Je tady další ročník projektu Ostravští Truhlíci, který nabízí občanům a institucím možnost „adoptovat“ si žardiniéry, které jsou rozmístěny v centru Ostravy a po dobu celé sezóny o ně pečovat a zkrášlovat je ozdobami dle vlastního uvážení a vkusu. Chceme tím vyvolat větší zájem občanů o sdílené prostory města a umožnit si stát se nejen jejich uživateli, ale i „spolutvůrci.“
Ostravští Truhlíci vznikli v Multižánrovém centru Cooltour jako výsledek debat, následujících po projektu „Městské zásahy Ostrava 2013.“ (https://www.facebook.com/mestskezasahyostrava )

Cooltour s nápadem oslovil zástupce městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz a Technické služby MOaP a ti kývli a tuto možnost nám poskytli.

  • Truhlíka si mohou adoptovat jak občané, tak instituce
  • je možné ozdobit si svého svěřence neživou výzdobou
  • v případě krátkodobé nebo úplné nemožnosti se o Truhlíka dále starat převezmou péči zpět Technické služby
  • v rámci projektu bude uděleno hned několik ocenění za péči
  • zájemce obdrží stručný manuál, popisující péči a údržbu
  • každý truhlík dostane jméno, které bude spolu se jménem (nebo přezdívkou) pečovatele napsáno na cedulce umístěné v žardiniéře
  • adopce probíhá zdarma
  • v rámci adopce získáte ceduli, na které si vyplníte jméno svého Truhlíka a své jméno, a manuál, který Vám poradí, jak se o svého Truhlíka nejlépe starat


Přednostně nabízíme Truhlíky, které jsou přímo v centru Ostravy. Pokud máte zájem o Truhlíka, který není na mapě, ale je v obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, kontaktujte nás.

Máte zájem o vlastního Truhlíka?

Kontaktujte nás na: truhlici@cooltourova.cz

Do e-mailu uveďte číslo Truhlíka, o kterého máte zájem.

Mapu s Truhlíky, kde najdete i jejich čísla, naleznete zde: http://bit.ly/truhlici. Ty červené jsou stále volné a čekají na Vás:)

Poslední aktualizace: 8.1.2016

Novinky o projektu