Hlavní myšlenkou projektu je netradiční oživení ulic a jiných veřejných míst ve městě, kde lidé často jen prochází, aniž by se zastavili a vnímali své okolí. Každý kolemjdoucí je vyzván ke hře, k oživení prostoru hudbou, pobavení nebo zaujetí kolemjdoucích.

Piana Ostravě

Projekt Piana Ostravě navazuje na činnost kavárníka Ondřeje Kobzy, který nápad rozmístit do veřejného prostoru piana, přivezl ze zahraničí, kde již funguje dlouhodobě.
Hlavní myšlenkou projektu je netradiční oživení ulic a jiných veřejných míst ve městě, kde lidé často jen prochází, aniž by se zastavili a vnímali své okolí. Každý kolemjdoucí je vyzván ke hře, k oživení prostoru hudbou, pobavení nebo zaujetí kolemjdoucích. To sebou ale samozřejmě nese také další možnosti, jak piano využít. Hudba je v tomto případě jen začátek. U pian se můžou organizovat například taneční lekce, větší koncerty, v Praze mají například zkušenosti s promítáním němých filmů.

Projekt byl v lednu 2016 z organizačních důvodů ukončen. Pokud by se našel nadšený zájemce, který by krásnou projektovou myšlenku v Ostravě opět oživil a projekt převzal, ozvěte se na sona@cooltourova.cz.

 

Poslední aktualizace: 1.2.2016