Co to je za louka? To je Černá louka!

V sobotu jsme pokřtili zahrádku. Děkujeme všem, kteří přišli a bylo nás tam společně několik set. Nejenom mým dojmem bylo, že se podařilo otevřít kousek něčeho zajímavého - neopuštěného, nesmutného, nezastrčeného a hlavně kulturního a živého. Zahrádku budeme stále vylepšovat, ale myslím, že jsme ready. Tak se pomaličku uskutečňuje sen o Černé louce.

V sobotu jsme pokřtili zahrádku. Děkujeme všem, kteří přišli a bylo nás tam společně několik set. Nejenom mým dojmem bylo, že se podařilo otevřít kousek něčeho zajímavého – neopuštěného, nesmutného, nezastrčeného a hlavně kulturního a živého. Zahrádku budeme stále vylepšovat, ale myslím, že jsme ready. Tak se pomaličku uskutečňuje sen o Černé louce.

Otevírání zahrádky

Od úterka jsme otevřeni každý den do desíti večer, kromě pondělí a čeká nás program Léta před Cooltourem. Nechceme mít pouze zahrádku jako hospodu – cílem je tvořit kulturní a komunitní prostor. Kde se budeme cítit dobře, kde to bude žít uměním ale kde se nepodcení potřeba piva, limonád, káv a jiných dobrot. Ideální stav:) Program zahrádky je naplánován po dobu letních prázdnin a začali jsme v sobotu. Příští sobotu zahraje Nikos Kuluris z Kryštofů v našem novém projektu známých osobností za DJ pultem a za dva týdny máme jediný koncert kalifornské kapely The Crocodiles v České republice. Už jen aby vyšlo to počasí!

To, že Černá louka bude žít ale není jen zásluha Cooltouru, ale také našich partnerů, bez kterých by se to dělalo těžce. Děkujeme statutárnímu městu Ostrava, Moravskoslezskému kraji, Ostravským výstavám, Národnímu divadlu moravskoslezskému, společnostem Scaserv a Lanex za produktovou podporu.

Report: Andrej Harmečko
Foto: Petr Kiška