Umělecká rezidence na pomezí pohybu a hudby

Jak to vypadá, když že v našem MOVE Studiu sejde česká tanečnice a indický hudebník, kteří momentálně působí převážně v Norsku a tvoří u nás své vlastní představení?

Šárka Benedová (CZ) a Atul Giri (Indie) jsou umělci momentálně působící v Norsku, kteří v současné době vyvíjejí projekt s pracovním názvem rries. Rries vytváří možnost imerzivního prožitku, vycházejícího z propojení živě produkovaného zvuku, pohybu, mluveného slova a zpěvu. Představení zkoumá, objevuje a odhaluje synchronicitu mezi fyzičnem, duševnem a metafyzičnem. Tento projekt je součástí umělecké série Suspended Stories.

Šárka je tanečnice, hudebnice a performerka pohybující se mezi uměleckými žánry; Atul je singer a songwriter ambientní hudby a kytarista autodidakt, jehož cesta k poznání kytary byla vedena filosofií: „toto je kytara a já musím přijít na to, jak udělat, aby zněla krásně“.

Premiéra rries je plánovaná na podzim 2020; tvůrci o ní nyní jednají s Tou Scene v norském Stavangeru. 

„Díky residenci v Move Ostrav jsme měli možnost vyvinout a prozkoumat nový materiál, zkonkretizovat filosofickou i praktickou stránku projektu a prodiskutovat jej či jeho části v rámci Work in progress prezentace s odborným divákem. Díky této možnosti využití zázemí Cooltouro a Move Studia jsme udělali významný pokrok v tvorbě a posun k finální podobě představení.“ Říká o své rezidenci Šárka & Atul.

Rozhovor se Šárkou pro Ostravan.cz si můžete přečíst zde ⤵️

Tanečnice a saxofonistka Šárka Benedová: Kde není pohyb, tam není život