Chystá se tajemný biják!

Nevědět do poslední chvíle, na jaký film jdete, kam na něj jdete a přesto si odnést nezapomenutelný zážitek? To je netradiční promítání filmů v kombinaci s živými performance pod názvem Cinema Royal, které se představí v rámci Bezručovy Opavy. Uskuteční se v sobotu 12. 9. 2015.

Nevědět do poslední chvíle, na jaký film jdete, kam na něj jdete a přesto si odnést nezapomenutelný zážitek? To je netradiční promítání filmů v kombinaci s živými performance pod názvem Cinema Royal, které se představí v rámci Bezručovy Opavy. Uskuteční se v sobotu 12. 9. 2015.

To, že diváci nevědí, o jaký film půjde a kde se bude promítat, je součást hry a dramaturgie celé akce. Divák je od začátku až do konce překvapován. Promítání se koná v netradičních místech, kde si nikdo zprvu nedokáže jakoukoliv akci ani představit. Je to způsob, jak oživit přehlížená a přesto krásná místa, což je kromě pobavení diváků jedním z cílů organizátorů.

Je to nový způsob, jak sledovat kultovní filmy a nemuset tak zůstat sedět na pohovce doma, nebo jít do kina. I tyto dva způsoby už mnoho lidí omrzely a proto slaví ve světě velký úspěch tyhle nové formáty zážitkového kina“, vysvětluje jeden z organizátorů z ostravského Kulturního centra Cooltour Martin Lindovský. Cinema Royal se dosud konala jen v Praze a Ostravě, kde navštívila slévárny v plném výrobním provozu, anebo například bývalý Hotel Palace, kde se promítal známý snímek Sedm s Bradem Pittem a Morganem Freemanem.

Jak se můžete na tuto akci dostat? Zaregistrujete se k odebírání informací emailovou formou na www.cinemaroyal.cz, nebo sledujete dění na facebookové stránce. V obou případech jsou vám podávány „tajné“ informace, kde si zakoupíte vstupenku, následně, kam a kdy máte přijít a co si vzít na sebe. Ani místo srazu však ještě není místem, kde proběhne promítání. O další zábavu už se starají živí herci, kteří rozjedou nápadité divadlo s atmosférou zvoleného filmu, jehož promítáním akce ještě nekončí. Následuje stylová afterparty až do ranních hodin.

Akce je pořádána ve spolupráci ostravského Cooltouru, města Opavy a Opavské kulturní organizace“, říká k akci Petr Rotrekl, dramaturg kulturních akcí města. „Víme, že akce je v Praze a Ostravě vždy rychle vyprodána a i my věříme, že kapacita 500 diváků rychle z pokladen zmizí i u nás v Opavě“, dodává Petr Rotrekl.

Tentokrát se akce koná pod heslem „PRAVDA VÍTĚZÍ! (NĚKDY VYDĚSÍ)“ a organizátoři opět slibují nevšední zážitek plný emocí. Vstupenky jsou v prodeji od středy 26.8. v ceně 380 Kč v Opavě na pokladnách Obecního domu v Opavě a Sluna Opava, v Ostravě Staré Aréně a v Cooltouru. Více informací lze najít na www.facebook.com/CinemaRoyal.