Cinema Royal: Spravedlnost

Zločin v hlavní roli ovládl po dva víkendové večery centrum Ostravy. Stovky kriminalistů prohledávaly opuštěný hotel Palace a po hodinovém pátrání, ohledávání mrtvol a kontaktování podsvětí se všichni společně podívali na kultovní americkou kriminálku Sedm. V dominantě Smetanova náměstí, v dnes již chátrajícím hotelu Palace, se totiž odehrála historicky druhá ostravská projekce v rámci Cinema Royal.

Co se bude tentokrát promítat? To ani tentokrát nikdo z diváků až do poslední chvíle netušil. Jedinou indicií byl doporučený vhodný oděv – trenčkot (nepromokavý plášt, pozn. red.), rukavice a klobouk. Ale i tak nebylo jednoduché americký hit z 90. let uhádnout, protože řada informací odkazovala spíše k poetice 30. let, k žánru noir a také se dalo uvažovat o „vypuštění“ Divoké svině, která zde díky filmařům řádila o pár desítek metrů dál v dnes již neexistujícím železobetonovém torzu Karolíny, a to už koncem 80. let minulého století.

Kdepak, mladé publikum velebí americké ikony v čele s hezounem Bradem Pittem, a tak se centrum Ostravy stalo na pár hodin obávaným doupětem vraždícího šílence někde v New Yorku nebo Los Angeles na sklonku minulého století.Na rozdíl od předchozí projekce Cinema Royal, uspořádané loni v létě ve Vítkovicích, se zimní pátrání po sériovém vrahovi stalo komornější záležitostí a bylo rozloženo do dvou dní a scénář neobsahoval tolik manévrování davem. Přesto si příznivci labyrintů a dlouhých chodeb přišli na své.Vyznat se, ve které části komplexu hotelu Palace se zrovna kdo nachází, nebylo lehké, a tak se téměř hodinový doprovodný program stal opět intenzivním zážitkem.