Cooltour otevírá Ministerstvo pravdy!

Máme pravdu! Pokud dorazíte ve středu 7. října na premiéru zbrusu nové inscenace Brave New Life, stanete se součástí krásného nového života i vy. A nebo ne?

Chcete poznat pravdu? Ministerstvo pravdy ji má.

 Nebude to trvat dlouho a mimo všechna zavedená ministerstva budeme potřebovat jedno nové. Bude se jmenovat Ministerstvo pravdy. Jeho hlavním úkolem bude zajistit Vám krásný nový život. Poznáte díky němu skutečnost, ochrání vás před dezinformacemi a konspiracemi. Šanci nedostanou ani komentátoři z diskusí pod internetovými články. Bude mít nesmírnou hodnotu, protože svět, ten se dělí na vítěze a poražené, východ a západ, sever a jih, nuly a jedničky a to, co není pravda – to je totiž lež nebo hoax.

Vstupenky na krásný nový život zde – https://bit.ly/MoveToPravda.​

Nad vznikem Ministerstva pravdy si pomyslný patronát vzalo Kulturní centrum Cooltour a košická Tabačka Kulturfabrik. V jejich koprodukci totiž toto mezinárodní představení vzniklo a to díky spolufinancování z programu Evropské unie Kreativní Evropa – Shakin​g The Walls. Role režiséra se ujal slovenský autor, režisér, skladatel, hudebník, performer a producent Jozef Vlk. Choreografii vytvořila tanečnice, choreografka a pedagožka Stanislava Vlčeková.

Do krásného nového života Vás vezmou:

Koncept: Peter Radkoff
Text: Michaela Zakuťanská
Režie: Jozef Vlk
Choreografie: Stanislava Vlčeková
Visual design: Jakub Pišek
Scénografie: Peter Radkoff
Světelný design: Ints Plavnieks
Kostýmy: Katarína Latócky
Hudba: Ladislav Pálmai, Marek Žilinec
Hrají: Michal Noga, Zuzana Psotková, Jana Ryšlavá, Daniel RačekHlas: Martin Šalacha
Produkce: Kulturní centrum Cooltour Ostrava z.ú.

​Slovenská premiéra: 16.9.2020, Kulturfabrik Tabačka

Česká premiéra: 7.10.2020, Kulturní centrum Cooltour

Spolufinancováno z programu Evropské unie Kreativní Evropa – Shakin​g The Walls. ​Představení vzniklo za podpory Moravskoslezského kraje a Ministerstva kultury ČR. Z veřejných zdrojů inscenaci podpořil Fond na podporu umenia.