Koncertní nářez v centru Ostravy

V sobotu 6. února se uskuteční druhý ročník úspěšné Ostravské klubové noci PENDL. Zimní hudební festival rozezní šest klubů v centru města a nabídne více než třicítku interpretů napříč žánry.

V sobotu 6. února se uskuteční druhý ročník úspěšné Ostravské klubové noci PENDL. Zimní hudební festival rozezní šest klubů v centru města a nabídne více než třicítku interpretů napříč žánry. Letos se navíc návštěvníci mohou vzdělávat na Diskusní stage nebo si užít jednu ze tří afterparty. Cooltour u této události nesmí a nebude chybět, pojďme se podívat, co nás v tuto jedinečnou noc čeká.

Headlinery naší stage jsou bezpochyby stálice české hudební scény UDG. Kariéru této pop-rockové skupiny pocházející z Ústí nad Labe odstartovalo vítězství v soutěži Coca Cola Popstar v roce 2004. Od té doby vydali již tři studiová alba, a to Ztraceni v inspiracích, Buď a nebe a Autoportrét. Na všech deskách se najdou známé hity, za zmínku stojí rozhodně úspěšný song Kurtizána nebo Hvězdář.

UDG

KOFE-IN je kapela původem z Opavy, nicméně regionální význam už dávno přerostla. Formaci tvoří zkušení muzikanti v čele s Janem Kunzem a kromě chytlavých českých textů je jejich tvorba unikátní propracovanými klipy, které se pravidelně umisťují na předních příčkách v soutěžích i hitparádách. „Kofejni“ mají za sebou několik celorepublikových tour a ani velké festivaly nezůstaly ušetřeny úderné basové lince a minimalistickému beatu.

Kofein

Čeká nás také návštěva z Bratislavy. Indie popová kapela Lavagance září nejen na slovenské scéně. Jejich pestrá tvorba se zcela vymyká středoevropskému prostoru. Na jejich koncertních show snadno propadnete tvrdým rytmům i snové náladě. Kromě významných hudebních cen tahle parta opakovaně předskakovala hvězdám jako Duran Duran, Mando Diao nebo Depeche Mode.

Lavagance

Ani lokální tvorba nesmí na festivalu chybět. U nás ji zastoupí alternativní Sothein. Dvojice Martin Dytko a William Valerián si zahrála na United Islands i na Coloursech, ale zatím stále úspěšně uniká světlu reflektorů. A to doslova. Na jejich vystoupeních se ponoříme do tmy, kterou pročísne atmosférický videomapping. Intimní náladu umocňují tóny saxofonu i elektronické beaty. Mistrný kytarový projev udává drajv a vezme nás mimo realitu.

Sothein

Pokud si chcete rozšířit své hudební obzory, zůstaňte u nás i po jedné hodině. V kavárně vystoupí ostravský producent Creaticity a hned po něm nastartují tech-housovou afterparty kravařští Fake Bear a DJ Mike L, na které budeme tančit, dokud se nohy nezastaví.

12669361_10203810042971159_1731944338_o

Vstupenky zakoupíte na našem baru nebo online zde: https://goout.cz/cs/listky/pendl-ostravska-klubova-noc/yqi/

EVENT: www.facebook.com/events/526563960858152/
WWW: www.pendlostrava.cz