MOVE Summer Intensive coming soon…

Tradiční série tanečních a pohybových workshopů MOVE Summer Intensive začíná už za necelý měsíc! Od 8. 8. do 12. 8. budete mít možnost rozhýbat zadky, a to od rána až do večera. Chodili jste rádi na Město v pohybu? Tak se nebojte, měníme především název, lekce a lektoři budou stejně úžasní nebo ještě úžasnější, než loni. Čeká nás contemporary dance, balet, kreativní tanec pro děti, tvůrčí dílna, flying contemporary, street dance a yoga. Pohybu habaděj. Na lekce se můžete hlásit již dnes.

Tradiční série tanečních a pohybových workshopů MOVE Summer Intensive začíná už za necelý měsíc! Od 8. 8. do 12. 8. budete mít možnost rozhýbat zadky, a to od rána až do večera. Chodili jste rádi na Město v pohybu? Tak se nebojte, měníme především název, lekce a lektoři budou stejně úžasní nebo ještě úžasnější, než loni. Čeká nás contemporary dance, balet, kreativní tanec pro děti, tvůrčí dílna, flying contemporary, street dance a yoga. Pohybu habaděj. Na lekce se můžete hlásit již dnes.

A co nás přesně čeká?

Contemporary s Danko Račkem

Trénink současného tance, zaměřený na použití horních končetin coby opěrného mechanizmu a celkovou integraci těla. Budeme vycházet ze znalosti anatomie těla (u vás není nutná, Danko ví své), zásad pro obrácené pozice těla, principů současné taneční techniky a všechno to okořeníme odvahou, riskem a láskou k pohybu. Vždy od 9:00 do 10:30.

danko Contemporary

Yoga s Naďou

Hatha jóga je ideální cvičení pro každého, kdo chce protáhnout své tělo, uklidnit svou mysl a odpočinout si od každodenního stresu. Hlavní náplní lekcí je výuka jednotlivých pozic (asan), práce s dechem (pranayama) a relaxace. Vždy od 17:00 do 19:30.

nada2 yoga

Parkour – tanec s překážkami (LEAD Parkour)

Nově nás čeká taky zajímavá disciplína, a to parkour! Parkour vznikl na konci 80. let v Paříži, jedná se tedy o poměrně mladou disciplínu. Jejím cílem je naučit se překonávat překážky – ať už fyzické či psychické (ty nás mimochodem brzdí mnohem častěji). V praxi se jedná po plynulý, bezpečný a především efektivní pohyb prostředím.

V našem workshopu objevíte tak trochu jiný parkour. Parkour zaměřený na kreativitu.Těšit se můžete na hravý pohyb v prostředí – budeme dělat různé kroky, poskoky a otočky – jednoduše tančit s překážkami. Na úvod vám pro inspiraci ukážeme naše kreace a pak už se pustíme do těch vašich.

POZOR, LEKCE PROBĚHNE POUZE VE STŘEDU 10. 8. 2016 od 19:00 do 20:30!

sports parkour parkour fail

nebojte se, takhle to vypadat nebude…

Flying contemporary s Jančou

Čeká nás také zajímavý „letecký“ workshop flying contemporary s Jančou Ryšlavou. Co můžete čekat od tanečnice, choreografky a pedagožky, jejíž specialitou je současný tanec, ale věnuje se i novocirkusovým disciplínám, mimo jiné třeba závěsné akrobacii? Propojení těchto těchto dvou prvků je nasnadě. Ať Vás baví jedno nebo druhé, zkuste si kombinaci obojího. Neváhejte ani pokud se bojíte výšek. Vždy od 17:30 do 19:00.

jana flying cont.

Street teens s Norou

Street dance – v překladu „pouliční tanec“ – vznikl v 70. letech v Americe a v současnosti zahrnuje mnoho tanečních stylů (Hip Hop – New Style, RnB, Funky, House dance, Dancehall, atd.). Tento tanec v podstatě zobrazuje pouliční životný styl a reaguje na nejnovější hudební trendy. Klade důraz na osobitý projev tanečníka, improvizaci, vnímavost hudby a textu, uvolněnost, svobodu projevu a hlavně radost z pohybu. Přijďte si to vše užít s námi. Předchozí zkušenosti nepotřebujete. Hodina se skládá z rozcvičky, následuje nacvičování techniky, krátká choreografie, posilování a strečing. Vždy od 16:30 do 17:30.

nora street teens

Kreativní tanec pro děti (5-8 let) – Kasia Kavka

Věnujte svým dětem tři hodiny tance. Nikdy nevíte, jestli třeba nejsou skrytí tanečníci. Nemusíte se bát, že by to bylo příliš náročné. Lekce je pečlivě sestavena tak, aby se děti celou dobu bavily a fyzicky ji zvládly. Naučí se taneční kroky, ale budou využívat i rekvizity a hlas. Zážitek zaručen.

Balet a baletní repertoár s Markétou Pospíšilovou

Členka mezinárodně známého a uznávaného souboru baletu Monte Carlo se vrátí na léto do Ostravy, aby zlepšila vaši techniku. Lekce je určena pro mírně pokročilé a je ideální i jako příprava na lekce baletního repertoáru.

Co mají v repertoáru profíci z velkých baletních scén? Markéta Pospíšilová to moc dobře ví, protože se na nich pohybuje už mnoho let. Vyzkoušíte si Sněhurku? Labutí jezero? Nebo něco neotřelejšího? Nechte se překvapit, ale určitě nebudete litovat.

Seznam všech lekcí: 
9:00 – 10:30 Contemporary Danko Raček
9:00 – 12:00 Kreativní tanec pro děti – Kasia Kavka
10:45 – 12:15 Balet – Markéta Pospíšilová
10:45 – 12:15 IGOR – Danko Raček
12:30 – 14:00 Baletní repertoár – Markéta Pospíšilová
13:30 – 16:30 Tvůrčí dílna – Lukáš Karásek a Florent Golfier
14:45 – 16:15 Contemporary repertoár – Anna Jirmanová
16:30 – 17:30 Street teens – Nora Palovská
17:30 – 19:00 Flying contemporary – Jana Ryšlavá
17:30 – 19:00 Yoga – Naďa Harmečková
19:00 – 20:30 LEAD Parkour – Parkour, tanec s překážkami – 10. 8. 2016

Na lekce se hlaste pod jednotlivými odkazy nebo ZDE.

Nakupovat můžete také v síti GoOut (permanentky jsou k dispozici pouze v síti GoOut, pokud k jejich nákupu chcete využít stávající kredity, kontaktujte nás na lets@moveostrava.cz)

Více informací na webu MOVE Ostrava.

Těšíme se na vás!:)