Lovecká sezóna

Největší festival tance, cirkusu a pohybového divadla je tu!

Druhý ročník mezinárodního festivalu je tady v plné parádě. Letos uvidíme více mezinárodních umělců a představení, také poprvé zveme na nefalšovaný skandinávský cirkus. Všechno na téma lovecká sezóna.

Druhý ročník mezinárodního festivalu je tady v plné parádě. letos uvidíme více mezinárodních umělců a představení, také poprvé zveme na nefalšovaný skandinávský cirkus. Všechno na téma lovecká sezóna.

Festival  zahájí ve středu 20.5. představení Hunting season slovenského choreografa a tanečníka Milana Tomášika, který již deset let žije a působí ve slovinské Ljubjani. Stejně jako i u všech ostatních představení se jedná o ostravskou premiéru.

Repertoár se letos přesouvá i mimo domovskou scénu Kulturního centra Cooltour a s představením „O“ (O ako Schlemmer) Reloaded, vyrazí ve čtvrtek 21.5. na zatím utajené místo. Přestavení je inspirováno výraznou osobností hnutí Bauhaus Oskarem Schlemmerem a přiveze ho slovenská company Neskorý zber, složená ze starších tanečníků. Je to vizuálně i tanečně nádherné představení. Abyste jej mohli vidět, přijďte v 19:00 na Kuří rynek (Jiráskovo náměstí) a pak společně objevíme jeden zajímavý prostor v centru města.

O (O ako Schlemmer) Reloaded

Lahůdkou pak bude v sobotu 23. 5. česká premiéra představení Lenky Vagnerové Dark horse, které bylo vytvořeno pro švédskou taneční company Norrdans, kde tato výrazná česká choreografka v současnosti tvoří. Toto představení bude v České republice odehráno pouze pro náš festival, tak si jej nenechte ujít.

Lenka Vagnerová: Dark Horse

Nový cirkus pak přijede až z Finska. V pátek 22.5. budou v české premiéře létat vzduchem Sirkus Aikamoinen s představením Onnelisten Maa, ve kterém si artisté chodí odpočinout za hudební nástroje a vytvářejí živý doprovod.

Skandinávský cirkus Onnellisten maa (Land of the Happy)

Zástupcem fyzického divadla bude nedělní představení Ženy od Adély Laštovkové Stodolové a režijního dua SKUTR. Velmi zajímavé je také obsazení, ve kterém jsou i známé herečky Dana Batulková a Zuzana Stavná nebo herci Jakub Gottwald a ostravský rodák Ondřej Nosálek. Zaujmou ale také Renata Martinová a Jindřich Panský, kterého si Ostraváci zamilovali na loňském ročníku festivalu v představení Loser(s).

Představení Ženy

Festival ale není jen o představeních. Nabitý je i doprovodný program, jehož součástí jsou i párty, workshopy, přednášky, diskuze nebo promítání záznamu Labutího jezera od Švédského choreografa Alexandera Ekmana.

MOVE Fest Ostrava přináší to nejlepší ze současného tance, nového cirkusu a pohybového divadla do Ostravy. Teď je ta příležitost být u toho. Těšíme se na vás!

Více informací také na www.moveostrava.cz