Nekonvenční Vánoce už v sobotu!

Cooltour plný rukodělných originálních dárků letos již osmým rokem! Oblíbený Nekonvenční vánoční jarmark představí desítky tvůrců z Moravy, Čech i Slovenska už tuto sobotu 15. prosince od 10:00 hod.

Populární prodejní přehlídka stovek rukodělných originálních dárků se již poosmé vrací na Černou louku do Cooltouru! Oblíbený Nekonvenční vánoční jarmark představí desítky tvůrců z Moravy, Čech i Slovenska už tuto sobotu 15. prosince od 10:00 hod.

Adventní prodejní akce s podtitulem „Kup dárek – koupíš originál!“ už je taková naše stálice programu. Od roku 2010 Cooltour nabízí vždy v předposlední adventní sobotu od 10:00 do 18:00 svůj prostor pro prodej stovek originálních dárků od autorů nejen z České republiky.

Jak už jsme psali v programu, na Nekonvenčním vánočním jarmarku nenajdete nic podobného umělému jmelí nebo plastovým hračkám. Do nekonečného výčtu nabízeného sortimentu patří nejen autorské módní kousky, ale také hračky, šperky, tašky, kabelky, opasky, brože, keramika, hodiny, grafiky, obrazy, papírenské výrobky, či také například dřevěné doplňky.

„Aby Ježíšek zůstal neodhalen, pro děti máme připravena dvě tematická divadla z produkce Divadélka Ententýky a Vlaďky Krakovkové,“ upřesňuje Zuzka, náš kápo Vánoc na Černé louce. Posezení v kavárně centra doplní hudební program jazzového uskupení Lam trio a také žáci Múzické školy Ostrava.

Doprovodný program také pravidelně obsahuje rukodělné workshopy, v letošním roce zaměřené na malování na baňky, tvoření z papíru nebo krasopsaní přáníček a jmenovek na dárky.

Vstup na akci je možný za dobrovolný příspěvek.

 

DOPROVODNÝ PROGRAM NEKONVENČNÍHO VÁNOČNÍHO JARMARKU 2018

WORKSHOPY

10:00 – malování na baňky

12:00 – tvoření z papíru

16:00 – krasopsaní přáníček a jmenovek n dárky

DIVADLO

13:00 – Divadélko Ententýky

15:00 – Pohádka Vlaďky Krakovkové

HUDEBNÍ PROGRAM

10:30 – Lam trio (každou hodinu)

14:30 – žáci Múzické školy Ostrava