Ostrava má nového turistického průvodce do mobilu!

Cooltour dlouhodobě podporuje projekt informační sítě pro mládež - USE-IT, a každý rok publikujeme turistického průvodce. Podotýkáme jediného turistického průvodce v anglickém jazyce, který je rozesílán do 40 měst Evropské unie. Průvodce je připravován Ostravany v čele s Pavlem Smutným, Soňou Frídlovou a Hanči Kebovou a je také projektem Cooltouru, který se snaží přispět k povědomí Ostravy ve světě.

Cooltour dlouhodobě podporuje projekt informační sítě pro mládež – USE-IT, a každý rok publikujeme turistického průvodce. Podotýkáme jediného ostravského turistického průvodce v anglickém jazyce, který je rozesílán do 40 měst Evropské unie. Průvodce je připravován Ostravany v čele s Pavlem Smutným, Soňou Frídlovou a Hanči Kebovou a je také projektem Cooltouru, který se snaží přispět k povědomí Ostravy ve světě. Stále je to jediný průvodce Ostravou, který je zdarma, který je přímo zaměřen na turisty a který je aktivně propagován na evropské úrovni.

VYVENČI PSA S IPHONEM

V Ostravě se už teď může stát, že potkáte mladé zahraniční cestovatele, jak s iPhonem v ruce bloumají podél řeky Ostravice. Ač se vám může zdát, že se v našem městě ztratili, ve skutečnosti venčí virtuálního psa.

V mobilní aplikaci každý uživatel najde ikonu psa (jmenuje se Orion), který se „prochází“ na mapě stabilní rychlostí 4 km za hodinu mimo hlavní centrum. Myšlenka této funkce je, aby si zahraniční cestovatelé kromě návštěv muzeí, památek a trendy podniků zažili i obvyklé činnosti místních lidí. A protože se ikona psa objevuje všem uživatelům aplikace ve stejný čas na stejném místě, mají tak možnost v neznám městě potkat další cestovatele.

Aplikaci vytvořilo sdružení USE-IT, které se specializuje na tvorbu map zdarma evropských měst. Kromě funkce „vyvenči psa“ nabízí aplikace 80 míst v Ostravě, které vybrala skupinka místních mladých lidí v šesti kategoriích: památky, jídlo, zábava, obchody, bary a hospody, odpočinek.

IMG_0366 IMG_0367 IMG_0370

IMG_0371 IMG_0372 IMG_0373

Papírová verze USE-IT map existuje vedle Ostravy už ve 40 městech Evropy. Všechny byly vytvořeny skupinkami mladých lidí v daném městě, jsou nekomerční a dostupné zdarma. Více než 2 milióny výtisků ročně je těchto map distribuováno po hostelech a informačních centrech. Příznivci USE-IT map nemusí mít obavu, že by s vznikem digitální verze se přestaly tisknout ty papírové. Papírové mapy stále poskytují ten nejlepší přehled, co se v daném městě děje. Pokud chcete ale vyvenčit psa Oriona, stáhněte si aplikaci do svého mobilu.

https://itunes.apple.com/app/use-it/id966475921