Ostravští Truhlíci jsou stále k mání! Adoptujte si ten svůj.

Před měsícem a půl jsme spustili druhý ročník projektu Ostravští Truhlíci. Přinesl několik změn. Ostrava nám poskytla daleko více žardiniér, přesněji 111 Truhlíků, které je možno osvojit si a věnovat jim během léta skvělou péči. Po zkušenostech z minulého ročníku jsme zavedli inovaci. Už nemusíte tahat velké konve plné vody, aby se vašemu Truhlíku dobře dařilo. Zavlažovaní i hnojení obstarají Technické služby.

Před měsícem a půl jsme spustili druhý ročník projektu Ostravští Truhlíci. Přinesl několik změn. Ostrava nám poskytla daleko více žardiniér, přesněji 111 Truhlíků, které je možno osvojit si a věnovat jim během léta skvělou péči. Po zkušenostech z minulého ročníku jsme zavedli inovaci. Už nemusíte tahat velké konve plné vody, aby se vašemu Truhlíku dobře dařilo. Zavlažovaní i hnojení obstarají Technické služby.

O Truhlíky je zájem, opět se přihlásili zkušení pěstouni, ale také nováčci. Nejen organizace nebo firmy, ale také spoustu jednotlivých občanů, kterým není lhostejná ostravská okrasná flora.

V začátcích jsme avizovali, že každý si může adoptovat pouze dva Truhlíky. Pokud však bude na konci června stále hodně k dispozici, uvolníme je i pro ty, co své dva Truhlíčky už našli, aby se i ti bez pěstouna mohli mít dobře. Nyní nastala ta chvíle! Pokud máte zájem, neváhejte adoptovat dalšího Truhlíka, který zůstal na ocet.

V polovině června jsme také uspořádali malé setkání truhlíkářů a pěstitelů z komunitní zahrady, abychom si společně vyměnili rady a tipy k zahradničení, společně se Střední zahradnickou školou. A Technické služby MOaP nám popovídali o svých strastech a radostech, co všechno dělají pro naše město. Tímto bychom rádi poděkovali za návštěvu výše zmiňovaných.

Truhlíkářská sezóna je tedy v plném proudu a my se poohlížíme po tom nejpěknějším, nejopečovávanějším, nejoriginálnějším a třeba i nejvtipnějším Truhlíku v Ostravě. Vážení truhlíkáři, směle do toho, kdo bude nejlepší, získá odměnu!