Pěstuj v centru Ostravy. Otvíráme komunitní zahradu!

Rádi se rýpete v hlíně, sadíte rostlinky, bylinky a nevadí vám, že se u toho trochu ušpiníte? Už máte dost předražené, příliš sterilní a vyumělkované zeleniny ve velkoobchodech? Myslíte si, že by bylo fajn vypěstovat si něco svého? Jste vegani či zastánci raw stravy? Anebo si zkrátka jen potřebujete vyčistit hlavu venku v přírodě? Pokud jste odpověděli alespoň na jednu z těchto otázek ano, určitě byste měli zavítat do nově otevřené komunitní zahrady Tržnice v historickém centru Ostravy! Ta se nachází na Černé louce v areálu Výstaviště, kde kdysi býval pavilón s mořským akváriem.

Rádi se rýpete v hlíně, sadíte rostlinky, bylinky a nevadí vám, že se u toho trochu ušpiníte? Už máte dost předražené, příliš sterilní a vyumělkované zeleniny ve velkoobchodech? Myslíte si, že by bylo fajn vypěstovat si něco svého? Jste vegani či zastánci raw stravy? Anebo si zkrátka jen potřebujete vyčistit hlavu venku v přírodě? Pokud jste odpověděli alespoň na jednu z těchto otázek ano, určitě byste měli zavítat do nově otevřené komunitní zahrady Tržnice v historickém centru Ostravy! Ta se nachází na Černé louce v areálu Výstaviště, kde kdysi býval pavilón s mořským akváriem.Zde si můžete „adoptovat“ vlastní malé pěstitelské místečko. Víme, že v centru je takových míst málo a je po nich poptávka. Proto neváhejte a zapojte se. Rostliny budete moci pěstovat na paletách v pytlích s hlínou. Pokud se bojíte, že neznáte zahrádkářské triky jako Přemek Podlaha, nevadí. Jak pečovat o rostliny se v komunitní zahradě naučíte.

Každou středu totiž pořádáme společná setkávání v 17:00, kde utužujeme přátelské vazby, a také pořádáme nejrůznější workshopy. Pouze tento týden setkání proběhlo výjimečně v úterý. To příští už proběhne klasicky ve středu a to 24.6. Neváhejte zapojit i děti. Spoluautorka projektu Soňa podotýká, že když si děti zeleninu vypěstují samy, více jim pak chutná.

Za adoptování jednoho pytle na jednu sezónu zaplatíte příspěvek 800 Kč a za každý další pak 400 Kč. Ke své zahrádce pak máte přístup kdykoliv budete chtít.

Velmi děkujeme OZO Ostrava za svoz bioodpadu a poskytnutí substrátu a také firmě Scaserv za mobilní plot.