Světový taneční večer

Propracované pohyby vyhlášených světových tanečníků rozhýbou Novou scénu Cooltouru už tuto středu 21. listopadu od 19:00. A hned dvakrát!

Propracované pohyby vyhlášených světových tanečníků rozhýbou Novou scénu Cooltouru už tuto středu 21. listopadu od 19:00. A hned dvakrát! Na Černou louku totiž přijíždí představit své úspěšné projekty finský Kinetic Orchestra a slovenská tanečnice Eva Urbanová. Jeden večer, dvě představení, unikátní setkání a neopakující se zážitek z pohybu.

 

KINETIC ORCHESTRA: I´ll Bite Back

Duet pro dvě osoby, které nechtějí prohrávat, milují balancování na hraně a nesnesou nudný řád věcí. Kam až se dá zajít? Je tohle už ta hranice…a nebo ještě kousek?

Duet inspirovaný bojovými uměními, pohybovými kvalitami současného tance a momentem přítomnosti. Nekončící plynutí hry, když se snažíte vyhrát, kdy se snažíte kreativním způsobem rozebrat strategii soupeře na prvočinitele a alespoň na chvíli si užít pocit nadřazenosti.

Duet plný vzletů i pádů, důvěry i posouvání hranic a možností a možná i trocha finsky pojaté romantiky.

KINETIC ORCHESTRA je soubor působící v Helsinkách, který na jaře 2019 oslaví již desetileté výročí. Vyvinul svůj vlastní pohybový jazyk založený na principech partneringu, akrobacie, prvcích floorwork a současného tance. Kinetic  Orchestra je známý propojováním sociálních a kulturních témat ve svých pohybově divadelních představeních.

JARKKO MANDELIN studoval tanec v baletní škole a choreografii v Divadelní akademii v Helsinkách. Jako choreograf má svůj jedinečný styl, který spojuje balet, akrobacii, taneční dvojice, breakdance a různé další taneční styly do silného tanečního výrazu, který je jak estetický, tak pohybový. Ve své umělecké práci spojuje klasický balet, současný tanec , breakdance, africko-brazilské bojové umění capoeira a akrobacii do osobitého pohybového jazyka.

EVA URBANOVÁ, AID KID: Una Dua

Jeden prostor, jedna tanečnice a dva póly. Představení, které říká, že s každou zkušeností jsme o něco moudřejší. Nebo snad zmatenější? Cesta jde vpřed a hlouběji. Kdo nám pomůže pochopit vlastní já a proč musíme neustále svádět vnitřní boj samy se sebou? V sólu Una Dua hledá Eva Urbanová vlastní já a rovnováhu vnitřního světa.

Eva Urbanová se po působení v moderní gymnastica začala během studia na gymnáziu věnovat tanečním technikám jako jsou současný tanec, jazz, klasický tanec a street dance a profesně se rozvíjela v akrobacii ve skupině Axel Artist. V roce 2014 nastoupila na bakalářské studium na Akademii múzických umění v Praze v programu choreografie tance. Během tohoto studia tančila například v projektu japonského choreografa Yuki Suzukiho nebo slovenské choreografky Petry Fornayové. Jako Erasmus student strávila rok na Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance, v Londýně. Momentálně studuje pokračuje ve studiu na HAMU v prvním ročníku magisterského programu v oboru choreografie. Choreograficky spolupracovala s Taneční konzervatoře hl. města Praha a Bohemia Balet.