Využijte USE-IT i na podzim!

Ještě pořád je v Ostravě šance užít si poslední dny babího léta. Procházky po parku, projížďky na kole, povalování se v kavárně. Jestli však nechcete spoléhat jen svou vlastní intuici, nechte si poradit kam zajít od pravých profíků - ostatních místních! Využijte Use-it mapu, jejíž letošní design měl na starosti Jan Kulich.

Ještě pořád je v Ostravě šance užít si poslední dny babího léta. Procházky po parku, projížďky na kole, povalování se v kavárně. Jestli však nechcete spoléhat jen svou vlastní intuici, nechte si poradit kam zajít od pravých profíků – ostatních místních! Využijte Use-it mapu, jejíž letošní design měl na starosti Jan Kulich.

Průvodce byl připraven Ostravany v čele s Pavlem Smutným, Soňou Frídlovou a Hanči Kebovou a je také projektem Cooltouru, který se snaží přispět k povědomí o Ostravě ve světě. Stále je to jediný průvodce Ostravou, který je zdarma, je přímo zaměřen na mladé turisty a je aktivně propagován na evropské úrovni. Průvodce je v anglickém jazyce. Ostrava se však od ostatních měst trochu liší. Není to klasická metropole plná turistů jako Praha či Brno.

„O tom, že je Ostrava specifická, jsme se přesvědčili i při tvorbě mapy. Zatímco ostatní evropská města se snaží cestovatele dostat mimo přeplněná centra, my se je tam snažíme nalákat.“ říká jeden z koordinátorů projektu Pavel Smutný. A nejen centrum je místo, kde se tvůrci snaží turisty dovést. V Ostravě je toho k vidění mnohem víc a na různých místech, což není jednoduché uchopit. „V předchozích verzích mapy jsme vždy bojovali s rozlehlostí Ostravy. V letošní mapě jsme našli řešení, jak vyjádřit pro cestovatele vzdálenost mezi Porubou a historickým centrem.“ dodává Smutný.

Tak neváhejte využít poslední hezké počasí, skočte si do Cooltouru pro Use-it mapu a prozkoumejte Ostravu pořádně.:)