Vizváry a Pokorný gratulují Tanci Praha

Festival TANEC PRAHA slaví v roce 2018 jubilejních 30 let! Ve středu 20. června jim v Ostravě pogratuluje Radim Vizváry a Jiří Pokorný s představením Sunday neurosis!

Festival TANEC PRAHA slaví v roce 2018 jubilejních 30 let! A když oslava, tak pořádná. TANEC PRAHA tak vyrazí na cool túru i do Ostravy. Letos s mottem Tancem proti předsudkům a podtitulem „Na věku nikdy nezáleželo méně“. Druhá ostravská oslava proběhne ve středu 20. června v srdci ostravské taneční scény. V Cooltouru s tou nejodlišnější (a zároveň nejsehranější) dvojicí Radim Vizváry & Jiří Pokorný.

 

 

 

Jiří Pokorný & Radim Vizváry (CZ/NL): Sunday Neurosis

Setkání dvou českých umělců, kteří se znají již dlouho, jakkoli každý má zcela odlišný background. Jak může fungovat symbióza současného tance a moderní pantomimy? Dokáží se tyto zdánlivě vzdálené styly prolnout a obohatit navzájem? Tvůrci si pro svůj výzkum vybrali téma neurózy. Projevu selhání lidské mysli, která se nedokáže vyrovnat se současnou společností, narušování mezilidských vztahů se symptomy duševní nerovnováhy, stresu, pocitů emoční tísně. Oba si však drží nadhled a jistou dávku ironie, spoléhají na vlastní zkušenosti a vztahy, spontánní chemii lidského bytí, která přesahuje všechny složitosti světa.

#tancemprotipredsudkum
#tanecpraha2018
#cooltourova

VSTUPENKY ZDE

Vstupné v prodeji v síti GoOut nebo OIS.

  • základní vstupné: 200Kč
  • studenti, seniori, ZTP, držitelé kartičky KMO: 160Kč
  • pedagogové a studenti JKO: 100Kč