Co je Cooltour

Nejsme JEN kavárna, divadlo, kino, kulturák, výstaviště, atd. Jsme kulturní centrum. No jo, ale…

Co je to sakra kulturní centrum?

Existuje jen málo lidí, kteří si umí něco konkrétního představit pod pojmem kulturní centrum (a většina z nich v nějakém takovém pracuje). Není to však nic, čeho byste se měli děsit (není to kulturák, kde se kdysi odehrávaly sokolské plesy, ani nějaký pseudo ušlechtilý prostor, kde vystupuje Hanka Zagorová). Kulturní centrum je zkrátka stylově vypadající místo naplněné stylově vypadajícími a hlavně kreativními lidmi.

Chodí se zde do divadla, na pivo, na kafe, na koncert, pokecat, zatančit, na party, na workshop, ale taky tvořit, pracovat, či organizovat. Je to místo, kde se lidé mohou setkávat.  Zjednodušeně je to prostě něco jako hospoda, či kavárna, ve které se vždycky děje něco navíc, a jejíž zaměstnanci se snaží oživovat i prostory mimo „hlavní budovu“ centra, ve které sídlí barkavárna, divadelní sál, taneční sál a mnoho dalšího.

Cooltour organizuje projekty jako Cinema Royal, Zažít Ostravu jinak, USE-IT, a mnoho dalších. Takže až příště uvidíte, že se někde něco děje, budete vědět, že to organizují lidé z Kulturního centra Cooltour.

Vítejte v Cooltouru.

Otevírací doba:

ST + ČT 15:00 – 22:00

PÁ + SO 15:00 – 0:00

NE 9:00 – 19:00