Ille, Jaromír 99, Downbelow, Kittchen

30.4.2016

Ille, Jaromír 99, Downbelow, Kittchen, Them Darned Teenagers

Koncert a party

Koncert a párty v jednom. Premiérové představení nového songu Frýdecko-místecké indie-rockové kapely Downbelow. Pozvání přijala známá jména nezávislé hudební scény, která vystoupí nejen s živými nástroji, ale také za DJským mixem. Nejlepší šéfkuchař české hudební scény Kittchen, komixák Jaromír 99, který je mimo jiné spolu s J. Rudišem autorem Aloise Nebela, ale taky chytře popová Ille.

Mezinárodní den tance v Ostravě

29.4.2016

Centrum města

Přijďte s námi oslavit již potřetí mezinárodní den tance.

STK Theatre Concept: Fénix (Česká premiéra)

29.4.2016 / 19:00

Adéla Laštovková Stodolová a SKUTR

Česká premiéra

Česká premiéra projektu Fénix, kterým Adéla Laštovková Stodolová naváže na své předchozí úspěšné projekty pohybového divadla Malá smrt, Muži (nominováno na nejlepší taneční inscenaci roku, nejlepší mužský a ženský taneční výkon roku) a Ženy. Hra vychází z legendy o bájném ptákovi Fénixovi, zkoumá podstatu lidské energie, vášeň mezi opačnými pohlavími a také koloběh života a smrti. Vystupující skrze tanec ukazují, jak i člověk, který je na samém dně, může znovu povstat jako bájný pták z popela, a vykročit znovuzrozen do nové etapy života.

Zpívám, tedy bez stresu jsem

27.4.2016 - 25.5.2016 / 18:00

Martin Kaše

Coolna

Workshop zpěvu a meditace míří na všechny lidi dobré vůle s chutí si zazpívat, zaimprovizovat i zameditovat. Naším hlavním společníkem budou veškeré zvuky vycházející z nás, kterými se necháme unášet v umně vytvořené polyfonii. Pokud máte chuť si chuť jen tak zazpívat nebo se jen uvolnit od napětí je workshop určen právě pro Vás!

Workshopem Vás bude provázet Martin Kaše.

Organizér z nápojového kartónu – z důvodu nemoci zrušeno

25.4.2016 / 17:00 - 19:00

Tereza Mičková - My.Made

nekonvenční rukodělný workshop

kavárna

Tentokrát budeme společně vyrábět opět recy z tetra packu. Konkrétně oranizéry na stůl, polici nebo kamkoli jinak kde je potřeba. Kdo bude mít zájem, může si vyrobit i jednoduchou dárkovou krabičku, třeba kamarádce na šperk k narozenínám :)

Retro Party

23.4.2016

Loud'n'roll band, Dj Arnoštek, DJ Čumbulák

Fajnová party s tutovými hity

Je to fajn, fajn, fajn, je to fajn, fajnový! Retro party s DJem Arnoštkem, který doveze tutový hity, Loud'n'roll bandem a DJem Čumbulákem. Pravé retro, které je pro naše mámy a táty stále současností. 90' kids si přijdou na své. Čeká na vás cukrová vata, Pedro, retro fotokoutek a mnoho dalšího. To si nemůžeš nechat ujít.

Tak trochu jiná DÁMSKÁ JÍZDA

22.4.2016 / 18:00

Konečně je to zase tady. 4. ročník charitativní akce s podtitulem Tak trochu jiná DÁMSKÁ JÍZDA. Mužům vstup povolen. Přineste oblečení a doplňky, které už vám v šatníku zavází a nechcete jej jen tak vyhodit. My z nich vytvoříme pop up sekáč přímo na místě! Výtěžek z prodeje půjde na vytvoření Cooltourního prostoru pro matky s dětmi a zbylé oblečení věnujeme charitativnímu second handu Moment.

Hudební biják: Serge Gainsbourg – Heroický život

21.4.2016 / 19:00

Hudební biják

Kavárna

Ve čtvrtek 21. 4.. večer se z cooltourní kavárny stane útulné kino a promítnem luxusní hudební biják! Serge Gainsbourg – Heroický život. Pyšné Francii zazpíval parodii Marseillaisy v rytmu reggae, v přímém přenosu si zapaloval cigarety bankovkami, svedl sex-symbol Brigitte Bardot v dobách její největší slávy, jeho duet s Jane Birkin “Je t'aime... moi non plus“ odmítli hrát v několika zemích kvůli obscénnímu textu. Serge Gainsbourg byl provokatér a skandalista stejně jako skvělý hudebník a umělec.

A Midsummer Nights’s Dream (Sen noci svatojánské)

20.4.2016 / 19:30

The Gypsywood Players

Užijte si divadelní představení odehrané v angličtině! The Gypsywood Players se po roce vracejí do Ostravy s novou produkcí.

Letos si připomínáme čtyřsté výročí smrti největšího anglického barda, Williama Shakespearea. U té příležitosti jsme nazkoušeli jeho slavnou komedii A Midsummer Night’s Dream (Sen noci svatojánské).

Salsa tančírna

19.4.2016 / 19:30

Kubík Mazůch

Hopsa hej

Kavárna

Jakub Mazůch Vás zve na jedinečnou salsa tančírnu, která bude probíhat v Cooltourní kavárně. Užijte si šťavnatou letní atmosféru i v zimě. Jakub Vás naučí potřebné kroky a pokud je umíte, můžete je pořádně oprášit. Takže pokud vás po celém dni v pohybu nebudou bolet nohy, nebo je naopak budete potřebovat pořádně roztančit, těšíme se na vás. Končit budeme přibližně o půlnoci.