MOVE Fest: Walls & Handbags

29.5.2016 / 16:00

Losers Cirque Company

Nový cirkus

Losers rozhodně nejsou žádní lúzři, ani obyčejní cirkusáci. V Ostravě poprvé představí inscenaci s názvem Walls and Handbags, kde hlavní roli hraje osmiletý klučina, a jak o představení trefně psali v Blesku „Chlapec lítá vzduchem jako horký brambor!“ Nejvyšší level akrobacie divadla a tance v jednom vystoupení o dětské fantazii. Vtipné, dynamické a nesentimentální dílo.

MOVE Fest: Naučená bezmocnost

28.5.2016 / 17:00

VerTeDance

Film

Naučená bezmocnost je něco pro milovníky filmu. Jedná se o kolektivní dílo souboru VerTeDance a Jiřího Havelky ve filmovém zpracování Michala Cabana a Vojtěcha Kopeckého. Naučená bezmoc je film z prostředí komunistického lágru 50. let. Zkoumá limity prostoru, prázdnotu času, hranice samoty, bohatství i svobodu vnitřního světa lidí žijících v omezených podmínkách.

MOVE Fest: Divočina, marnivost ptačích per

28.5.2016 / 18:00

BURKI&COM

Současný tanec

Ostravská premiéra inscenace Divočina nás zavede do samého nitra přírody. Ukáže nám její krásu i záludnost a propojí ji s naším každodenním životem. Přestože se ve společnosti snažíme být sofistikovaní, i my sami často propadáme základním pudům a instinktům. Opojný narcismus, chybějící hrdinové, boj o přežití i vnitrodruhová agrese v koktejlu plném lásky, radosti a smrti. Pohybová vizualizace čisté krásy základních reflexů.

MOVE Fest 2016: SYNovial

28.5.2016 / 20:00

[PLAY]boyz

Divadlo

V tomto humorném kousku vám představíme Marka Zelinku a Martina Talagu, kteří svými vtipnými a povedenými vystoupeními baví celou republiku. Marka Zelinku můžete znát také ze soutěže StarDance, kde spolu s Maruškou Doležalovou loni vyhrál první místo. Kluci jsou nejen výborní tanečníci, fešáci, ale i velcí srandisté. Playboyz nám naplno odhalí, jaké jsou hranice mužského genderu. Nakolik jsou si podobní, a nakolik odlišní dřevorubci a metrosexuálové, a co to vlastně znamená být mužem?

MOVE Fest: Peklo – Dantovské variace

27.5.2016 / 19:00

Nebeský, Trmíková, Prachař a 420PEOPLE

Divadlo

Lákají vás složitější témata? Pak je Peklo jasná volba. Ostravská PREMIÉRA. David Prachař v hlavní roli tragikomického podobenství o souboji se smutkem, nudou a leností, které se vkrádají do lidského života po uplynutí jeho první poloviny. Peklo není místo, je to stav duše. Přijďte se o tom přesvědčit… Tohle rozhodně nuda nebude.

MOVE Fest: Sasha Waltz – A portrait

26.5.2016 / 17:00

Film

Sasha Waltz je jednou z nejznámějších světových choreografek. Každá její práce, každý projekt, překračuje hranice. Hranice žánru i způsobu práce s tělem. Svou prací „Dido & Aeneas“ v roce 2005 dokonce vytvořila nový žánr: choreografickou operu. Nechte se inspirovat a pohltit jejím kouzlem.

MOVE fest Ostrava 2016

25.5.2016 - 29.5.2016

Nejlepší festival v Ostravě

Všude možně

Současný tanec, nový cirkus a pohybové divadlo. Znějí vám tyto tři pojmy nějak povědomě, ale vlastně nevíte, co od nich čekat? Máte strach, že současný tanec či pohybové divadlo je jen pro intelektuály, bohaté paničky a studenty uměnověd? Zahoďte na chvíli předsudky, překročte své hranice a přijďte se přesvědčit o tom, že i tyto vznešeně znějící žánry mohou pochopit i normální lidé.

MOVE Fest: Tešlon a Frkl

25.5.2016 / 10:00

tYhle

Fyzické divadlo

Tyhle kluci určitě stojí za vidění. Tešlon a Frkl je story plná testosteronu. Dva namakaní hoši na pódiu, kteří předvádějí fyzické divadlo a akrobatické kousky. Příběh o dvou lidech, kteří pocházejí z prostoru s jinými zákony a pokoušejí se o kompromis. Aktuální vztahové téma pro všechny. Doporučujeme rodinám s dětmi.

MOVE Fest: 3CM (PREMIÉRA)

25.5.2016 / 19:00

Šárka Bočková & Vojtěch Fülep

Současný tanec

Světový premiéra představení 3CM (čti tři centimetry), které vznikalo v koprodukci Kulturního centra Cooltour Ostrava a zahájení MOVE Festu Ostrava 2016. Nonverbální experimentální projekt, ve kterém se mísí herectví, clownerie, současný tanec, a závěsná akrobacie. Přináší téma známé všem na světě. Vztah mezi mužem a ženou a jejich odlišné pohledy na svět.

Salsa tančírna

24.5.2016 / 19:30

Kubík Mazůch

Hopsa hejsa do brandejsa

Kavárna

Jakub Mazůch Vás zve na jedinečnou salsa tančírnu, která bude probíhat v Cooltourní kavárně. Užijte si šťavnatou letní atmosféru i v zimě. Jakub Vás naučí potřebné kroky a pokud je umíte, můžete je pořádně oprášit. Takže pokud vás po celém dni v pohybu nebudou bolet nohy, nebo je naopak budete potřebovat pořádně roztančit, těšíme se na vás. Končit budeme přibližně o půlnoci.