IDIN SAMIMI MOFAKHAM: AT THE WATERS OF LETHE

28.6.2016 / 19:00

NODO

Světová premiéra uskutečněná v rámci festivalu NODO - Dny nové opery.
I. S. Mofakham a M. Kosecka spojují ve své nové opeře At the Waters of Lethe (U vod Léthé) řeckořímskou mytologii se zápletkou zasazenou do 20. století.
Uváděno v anglickém originále s českými titulky.

Táborák

28.6.2016 / 20:00

Zahrádka

Přijďte si zazpívat songy z nostalgického čundr zpěvníku Míši Tučnýho, opíct vuřta a dát si lahváče. Čeká vás posezení s kytárou u ohně jako za starých časů, kde ještě internety nebyly a chodilo se na vandr do lesa. Zkrátka nostalgické léto jak má být. K dispozici bude táborákový oheň a erární kytara. Špekáčky tentokrát s sebou! Vítáme každého.

Pidi Disco – ZRUŠENO

26.6.2016 / 15:00

Party pro děti

Z důvod nepřízně počasí zrušeno. Děkujeme za pochopení.

Taky už se vaše ratolesti těší, až budou velké a budou se moci zklamat ne Stodolní? Máme pro ně alternativu! Odpolední disko trisko pro děti. Určitě nezapomeneme na hity jako je ptačí tanec, a starší si užijí písničky Justina Bíbra či Hany Montany. A na baru nabídneme výborné nealko drinky.

Garden Chill

25.6.2016 / 16:00

Dr. Zeppelin, Karl & John

Summer párty

Barevná hudební smršť v rytmech tropical house, nu-disco, indie dance a chillout. Konečně pořádný letní vibes i v Ostravě. Zahalte se do pestrých outfitů a vydejte se za relaxem i tancem. :)

Happening

25.6.2016 / 19:00

Kavárna

Setkání bývalých i současných studentů hudebně-dramatického oddělení Janáčkové konzervatoře v Ostravě.

Koncert: EMA

24.6.2016 / 20:00

EMA

Koncert

Koncert ostravské kapely EMA, která vznikla díky osudovému setkání Patrika Děrgela a Michala Sedláčka před 6 lety. Těšit se můžete na folkrock s nádechem popu a Ostravy. Celá kapela je složena ze známých hereckých tváří (dokonce i ze slavné nekonečné Ulice).

ZRUŠENO – Studie Titus

22.6.2016 / 19:00

Národní divadlo moravskoslezské v kooperaci s Cooltour Ostrava

kavárna

Repríza 22. 6. je z provozních důvodů zrušena, omlouváme se. Zakoupené vstupenky můžete vrátit do 30. 6. v místě zakoupení.
Budeme se těšit na některé z podzimních repríz: 13. 10., 22. 11. nebo 13. 12.

Do kavárny Kulturního centra Cooltour se budete moct od června vydat na druhou shakespearovskou koprodukční inscenaci. Čtyři herci bojují o moc, o pozornost diváka a svých kolegů, ale také o to, co se dnes bude „podávat“ k večeři.

Salsa tančírna

21.6.2016

Jakub Mazůch

Salsa tanečky

Kavárna

Jakub Mazůch Vás zve na jedinečnou salsa tančírnu, která bude probíhat v Cooltourní kavárně. Užijte si šťavnatou letní atmosféru. Jakub Vás naučí potřebné kroky a pokud je umíte, můžete je pořádně oprášit.

Letní movies: Banksy: Exit Through the Gift Shop

18.6.2016 / 21:30

Letní movie

Zahrádka

Legendární streetartista a graffiti writer Banksy, který ani přes nominaci na Oscara neodhalil svoji identitu, vstopil do kin se svým provokativním mystifikačním dokumentem o street artové scéně. Letní biják plný graffiti a humoru.

Let Me Die in My Footsteps

17.6.2016 / 19:00

Renan Martins de Oliveira

Taneční představení

Představení, které se koná v rámci Tance Praha 2016 v Ostravě! V inscenaci Let Me Die in My Footsteps se čtveřice tanečníků ocitá v krizi, která je výchozím bodem rozporuplné cesty konfliktu a rozřešení. Jemně nostalgická, naživo vytvářená zvuková krajina Gašpera Piana ostře kontrastuje s vysilující živelností tanečníků.