Macbeth Mirror (INDIE)

29.7.2017 / 19:00

Letní shakespearovské slavnosti

MACBETH je hra o Zlu. Zlo vychází z temné moci, jejíž vyslanci jsou tři sestry.
Ve spolupráci s Mezinárodním shakespearovským festivalem v Gdaňsku a londýnským divadlem Globe přivážíme do Ostravy naprosto jedinečný a exotický divadelní zážitek. Známý kalkatský režisér Santanu Das a jeho divadelní soubor odehraje v Ostravě jedno ze dvou evropských představení.

Okresní přebor: Poslední zápas Pepika Hnátka

29.7.2017 / 21:00

Letní kino

Film vychází z populárního televizního seriálu Okresní přebor. Jak sám název naznačuje, ve filmu se objeví legendami opředená postava trenéra s licencí - Josefa Hnátka. Protože v samotném seriálu se tento muž vyskytoval pouze jako popel rozprášený na houslickém hřišti, rozhodli se tvůrci, že ho divákům představí i ve své živoucí podobě.

Swing Now!

28.7.2017 / 20:00

Párty

Swingový večírek pod nebeskou klenbou - to bude jízda. Klasické swingové písničky i electro-swingové taneční pecky vytáhnou z klobouku vyhlášení DJs z prestižního česko-slovenského bookingu Electro Swing Bohemia.
Svými skočnými selekcemi nás potěší například jeden z nejžádanějších šviháků svého žánru Swing Thing a jeden z mála českých elektro-swingových producentů Max W.

Táborák

26.7.2017 / 19:00

Klasika. Hřejivý oheň, praskání dřeva, vůně špekáčků a drnkání kytary. Zasedněte s přáteli kolem táboráku uprostřed centra města.

Táborák

19.7.2017 / 19:00

Zahrádka

Klasika. Hřejivý oheň, praskání dřeva, vůně špekáčků a drnkání kytary. Zasedněte s přáteli kolem táboráku uprostřed centra města.

The Jazzcake

18.7.2017 / 18:00

Koncert

Zahrádka

THE JAZZCAKE vám představí nový program na akustickém koncertě na zahrádce před Cooltourem!!! Těšte se na staré swingové pecky i neotřelé úpravy popových písní v podání mladých muzikantů, kteří se sešli na konzervatoři v Ostravě a nyní studují na akademiích v Praze, Brně a Krakově.

Ponk a Cash Savage &The Last Drinks

16.7.2017 / 19:30

Koncert

Zahrádka

Jeden večer, dva koncerty! To bude PONK - brněnské postfolklorní trio hrající ve složení housle, cimbál, kontrabas a CASH SAVAGE - šestihlavé hudební monstrum z australského Melbourne. Kapela, vyhlášená po nejlepších klubech Austrálie svými nespoutanými koncerty, hypnotizuje publikum nezaměnitelnou směsí zhýralého blues, alternativní country, garážového rock’n’rollu a odzbrojující otevřeností svých textů!

Poslední skaut

15.7.2017 / 21:00

Letní kino

Zahrádka

Americký mysteriózní film od režiséra Tonyho Scotta v hlavní roli s Brucem Willisem. Soukromý detektiv Joe Hallenbeck je najat tanečnicí Cory jako tělesná stráž. Příliš se neosvědčí. Cory je v noci na ulici zastřelena neznámými zabijáky a Joe si jen se štěstím zachrání holý život.

GARDEN CHILL: Ashia Bison Rouge (PL, live), Karl & John

14.7.2017 / 17:00

Koncert a DJ´s

Červencový Garden Chill rezidentních DJs Karl & John osvěží Ashia Bison Rouge, kosmopolitní muzikantka narozená v Polsku a žijící v Berlíně. Jedno violoncello, pár elektronických efektů a uhrančivý hlas rozvibruje listí v korunách stromů stejně dobře jako duši nejednoho posluchače.

Táborák

12.7.2017 / 19:00

Zahrádka

Klasika. Hřejivý oheň, praskání dřeva, vůně špekáčků a drnkání kytary. Zasedněte s přáteli kolem táboráku uprostřed centra města.