Electro Swing Fever

24.11.2018 / 21:00

Party

Nová scéna

Nová cooltourní sezóna jasně volá po oprášení třpytivých šatů, péřových boa, bílých košil a černých motýlků! Taneční šílenství v rytmu třicátých let se vrací do Ostravy! Tři jasná slova, která zaručují nezapomenutelný večer – Electro Swing Fever!

Thom Artway

23.11.2018 / 20:00

Koncert

Nová scéna

Mladý písničkář, který začal jako busker u Lennonovy zdi v Praze, se s novou deskou a dvěma Cenami Anděl představí Ostravě v Cooltouru! 

Kinetic Orchestra: I’ll Bite Back; Eva Urbanová, Aid Kid: Una Dua

21.11.2018 / 19:00

Současný tanec

Nová scéna

Středa, tance je třeba. A rovnou dvakrát! Večer plný myšlenek přenesených do propracovaných pohybů vyhlášených tanečníků otevře soubor Kinetic Orchestra působící v Helsinkách, známý propojováním sociálních a kulturních témat ve svých pohybově divadelních představeních. Jejich I’ll Bite Back jako duet pro dvě osoby, které nechtějí prohrávat, milují balancování na hraně a nesnesou nudný řád věcí. Představení inspirované bojovými uměními, pohybovými kvalitami současného tance a momentem přítomnosti doplní Eva Urbanová se svou další fází hledání vlastního já a rovnováhy vnitřního světa s performance nazvanou Una Dua. Dva póly, jedna tanečnice, jeden prostor. Středa 21. 11., to budou dvě taneční představení, jeden večer, unikátní setkání a nikdy se neopakující zážitek.

Václav Havel: Moc bezmocných (site-specific)

20.11.2018 / 19:00

Divadlo Feste

Moc bezmocných – 24 tisíc slov Václava Havla, které vznikají po jeho vzatí do vazby na základě vydání Charty 77. Brněnské Divadlo Feste přenáší tuto rozsáhlou esej do divadelní inscenace. Výjimečný text si však zaslouží také výjimečné zpracování a prostor. Inscenace se tak neodehrává v divadelních budovách. Polemika o možnostech bezmocných začne v Cooltouru a bude pokračovat mimo jeho zdi ve veřejném prostoru. Autoři všechny vjemy z představení doplní také textovými a audiovizuálními materiály, které jsou spjaté s Václavem Havlem a jeho díly v souvislosti s Ostravou.

Oslava svobody

17.11.2018 / 18:30

Kavárna

Zapojte se s námi do víru minulosti a aktuální přítomnosti. Neseďte doma, přijďte projevit svůj názor po svém!

MarketingON #4

15.11.2018 / 17:00

Pracujete v on-line marketingu, rádi sdílíte své zkušenosti a zajímá vás, co se aktuálně děje nového? Přátelské setkání digimarkeťáků a dalších příznivců oboru proběhne již počtvrté. 1 večer, 3 špičkoví řečníci a 3 inspirativní přednášky.

Swingová tančírna se Swingville a LAM triem

13.11.2018 / 19:00

Tančírna

Kavárna

Pozvěte svůj protějšek na pořádný boogie-woogie večer. Toto úterý se totiž Cooltour mění na místo, kde není Swing time jen názvem oblíbeného drinku na baru. Ve společnosti Bennyho Goodmana nebo Elly Fitzgerald vás tanečníci ze Swingville za živého hudebního doprovodu LAM tria provedou večerem plným živé hudby, energických tanců a báječných drinků i novinek ze světa milovníků tohoto (nejen tanečního) stylu. Na výpravu do zářivých 30. let počítáme do povinné výbavy všechny puntíky, (ma)šle, perly a boty, které za tento večer stoprocentně protancujete.

Balkan Bashavel

10.11.2018 / 21:00

Čas nechat narůst knírek, vytáhnout třpytivé kamínky a nasadit alespoň jeden zlatý zub! Kopec balkan beats a gypsy music i troška cumbie a reggae se postarají o pořádnou párty až do rána! Sedmá sezóna divokých večírků, na kterých se Černá louka stává kolonií Balkánského poloostrova, opět útočí za společnosti DJ spojenců MALALATA a Le Petit Nicolas na Cooltour!

Folklorní tančírna s Evou Vajsovou

6.11.2018 / 18:30

Tančírna

Kavárna

I naše prababičky občas tak trochu zapařily. Jak? To vám ukáže Eva Vajsová během večera, ze kterého budou mít vaše nohy (a možná i játra) hluboký zážitek. Při výuce některého z krojových tanců nemusíte řešit svůj věk, ani zkušenosti s poskakováním do beatů cimbálů. Eva vám vše trpělivě vysvětlí a když to prostě nepůjde, na baru vždy vše zachrání naše Ořechovka. Juch!

Poletíme? CHCE TO TOUR!

2.11.2018 / 20:00

Koncert

Nová scéna

Poletíme? letí znovu do Ostravy se svým letošním turné k nové desce! A vy rozhodně poletíte s nimi! S takovou dávkou banjo punku a turbošansónu totiž vyrazíte rovnou do nebes! Tahle partička Vás po třetí písničce přesvědčí, že ji milujete celý život!