Snílci (DERNIÉRA)

30.1.2019 / 19:00

MOVE Dance Company

Taneční představení

Nová scéna

Kde je hranice dětské fantazie a dospělého života? Co nás vede k hledání oken, králičích děr a skříní, kterými bychom se mohli vrátit a ještě jednou se stát snílky a proměnit pokoj na tajuplný ostrov a gauč na pirátskou loď. Taneční představení na motivy kultovní knihy George MacDonalda

WWW NEUROBEAT

26.1.2019 / 20:00

Koncert

Nová Scéna

Když v 90. letech poprvé vystoupili, doslova odpálili bombu! A v lednu odpálí tahle legendární kapela celý Cooltour s novou deskou Neutopíš se dvakrát v téže řece! Elektronika, perkuse a často až dadaisticky odzbrojující texty - to je jen lehký předkrm sobotní smrště.

Retro party

25.1.2019 / 21:00

Party

První ostravská Retro Party v novém roce bude stát za to! Na pódium vletí početná kapela i vaši oblíbení DJs!

17.1.2019 / 19:00

Taneční představení

Nová scéna

Lukas Blaha, student Katedry Nonverbálního divadla HAMU, složil novocirkusové pohybové haiku. Nerozumíte žádnému slovu v předchozí větě kromě slova “student”? Nevadí. Tanci porozumíte i beze slov.

Swingová tančírna se Swingville a LAM triem

15.1.2019 / 19:00

Tančírna

Kavárna

Pozvěte svůj protějšek na pořádný boogie-woogie večer. Toto úterý se totiž Cooltour mění na místo, kde není Swing time jen názvem oblíbeného drinku na baru. Ve společnosti Bennyho Goodmana nebo Elly Fitzgerald vás tanečníci ze Swingville za živého hudebního doprovodu LAM tria provedou večerem plným živé hudby, energických tanců a báječných drinků i novinek ze světa milovníků tohoto (nejen tanečního) stylu. Na výpravu do zářivých 30. let počítáme do povinné výbavy všechny puntíky, (ma)šle, perly a boty, které za tento večer stoprocentně protancujete.

Folklorní tančírna s Evou Vajsovou

8.1.2019 / 18:30

Tančírna

Kavárna

I naše prababičky občas tak trochu zapařily. Jak? To vám ukáže Eva Vajsová během večera, ze kterého budou mít vaše nohy (a možná i játra) hluboký zážitek. Při výuce některého z krojových tanců nemusíte řešit svůj věk, ani zkušenosti s poskakováním do beatů cimbálů. Eva vám vše trpělivě vysvětlí a když to prostě nepůjde, na baru vždy vše zachrání naše Ořechovka. Juch!