Kavárny naživo – Bartošová a Sirotčinec (zakončení)

31.10.2015

koncert, výstava

Závěr multižánrového festivalu Kavárny naživo, probíhajícího v ostravských a pražských kavárnách. Inspirovaný první republikou a kulturním životem směřovaným právě do kaváren se snaží festival navrátit hudbu, poezii, divadlo a výstavy na místa, kam kdysi patřily naprosto přirozeně.
Těšte se na koncert kapely Sirotčinec a výstavu Ivy Bartošové (a věřte, že se nejedná o Džambulku)!

Hudební bijáky: Searching for Sugar Man

29.10.2015 / 19:00 | Vstupné 50 Kč na místě

Promítání

Sadu hudebních bijáků začneme opravdovou peckou. Těšte se Pátrání po Sugar Manovi - snímek byl v roce 2013 oceněn Oskarem a na CSFD jej hodnotí na 86%. Po filmu si můžete u dobrého drinku vychutnat filmový soundtrack na zapíječcce.

Retro party

27.10.2015

Party

Po dlouhé pauze je tu další vydání jedinečného retro mejdanu! Prosvištíme obdobím od 50. až do 90. let minulého století a užijeme si z něj to nejlepší. Již tradičně na nás čekají výběroví DJs, sladká cukrová vata nebo stylový fotokoutek a další zábavný doprovodný program.

Karen Foss: Golden Evil

24.10.2015 / 19:00

Karen Foss

Divadlo

Nová scéna

Norská choreografka Karen Foss se po letech vrací do ČR, aby zde uvedla svůj projekt Golden Evil, který si bere na mušku různé představy moderní společnosti o kráse, eleganci a touze po dokonalosti, a staví je do kontrastu s arogancí jako jakýmsi protipólem výše zmíněných vlastností.

Setkání Truhlíkářů

22.10.2015 / 17:30

Ostravští Truhlíci 2015

setkání účastníků projektu

kavárna

Léto uteklo zase jako voda. S příchodem podzimu a prvních chladných dní se kvapem blíží ke konci i zahradnická a hlavně naše truhlíkářká sezóna. Stejně jako na začátku jsme pro vás připravili malé posezení nad kávou, kde společně zhodnotíme letošní úspěchy i neúspěchy, ale hlavně, vybereme Miss Truhlík! Ten jedinečný Truhlík, který je nejkrásnější z celé Ostravy. Na vítěze čekají vstupenky na Letní shakespearovské slavnosti Ostrava 2016! Neváhejte využít poslední možnosti postarat se o svoje venkovní květináče, než se na půl roku zase všichni vrátíme k pokojovkám!

On the mix: Pavel Gejguš

22.10.2015

Kavárna

Netradiční pohled do soukromých iPodů i sbírek LPček nejen ostravských umělců. Projekt On the mix staví za DJský pult nejrůznější zajímavé osobnosti a nechává je zahrát svou oblíbenou muziku. Kdo to bude tentokrát?

Šicí kurz s Reginou-zrušeno

19.10.2015 / 17:00 - 20:00

Regina Michnová

Kavárna

Kurz zrušen, sledujte naše stránky pro další termíny.

MOVE: AcroYogový víkend – základy

16.10.2015 - 18.10.2015

Tomáš Wortner

Víkendový workshop

Move studio

AcroYoga je propojením jógy, párové akrobacie a thajské masáže. Praktika acroyogy je postavena zejména na posilování důvěry, budování síly, umění relaxace a především zábavy!
Předchozí zkušenosti ani partner nejsou potřeba. Budeme pracovat v různých skupinách, takže se budeme vždy střídat (pokud nebudete chtít být s jedním partnerem celou dobu).
Workshop vede Tomáš Wortner.

Setkání kytaristů

16.10.2015 - 17.10.2015

Kavárna

Pokud se chceš účastnit tohoto festivalu nemusíš být Jimi Hendrix ani Jan Rejžek. Není totiž určen pouze kytaristům a profesionálům, ale hlavně publiku! Připraveny jsou workshopy i vystoupení. Akce je otevřená mladým talentovaným kapelám, které chtějí získat své příznivce, nebo prostě hrát a nebojí se vystoupit po boku hudebních legend a virtuózů.

Ostrava Positive

14.10.2015 / 18:00

Ostrava je ideální místo pro aktivní život a tvorbu! Přijďte si poslechnout prezentace těch, kteří se s touto myšlenkou ztotožnili natolik, že rozjeli z vlastní iniciativy kvalitní a progresivní činnost, kterou denně obohacují další obyvatele města. Ostrava positive inspiruje, nakopává a udrží vás v centru nejnovějšího dění. Buďte cool!