IMPROSHOW: HLEDÁNÍ DOMOVA

31.3.2016 / 19:30

Festival Jeden svět Ostrava

Improshow, ve které se podíváme domů a to v mnoha různých formách a podobách.

Ať už bydlíte v chatrči, pod mostem, ve vile, anebo svůj domov hledáte, rozhodně si nenechte ujít toto speciální představení. Těšíme se na vás.

Lenka Dusilová & Baromantika: Oslava života

29.3.2016 / 20:00

Koncert

Praha, Brno, Ostrava - to jsou města, která budou hostit jedinečné narozeninové koncerty Lenky Dusilové & Baromantiky. Poslední deska V hodině smrti byla již natočena jako Lenka Dusilová & Baromantika v roce 2014 a opět patřila mezi desky, o kterých se nejvíce mluvilo a bylo nominováno na cenu Anděl ve dvou kategoriích a také na cenu Apollo.

Salsa tančírna

22.3.2016 / 19:30

Hopsa hej taneček

Kavárna

Jakub Mazůch Vás zve na jedinečnou salsa tančírnu, která bude probíhat v Cooltourní kavárně. Užijte si šťavnatou letní atmosféru i v zimě. Jakub Vás naučí potřebné kroky a pokud je umíte, můžete je pořádně oprášit.

Etudy těla

17.3.2016 / 19:00

Již tradiční večer studentských choreografií, který dává mladým tanečníkům možnost ověřit své schopnosti před publikem na profesionálně vybavené scéně.

Buranteatr: Služky

15.3.2016 / 19:00

Jean Genet

divadelní představení

Nová scéna

Buranteatr se vrací do Ostravy, tentokrát s komorním drama pro tři ženy!
Kam až Služky přivede touha vymanit se ze závislosti na Madam? Inscenace o kořenech nenávisti v nás samotných...

XXI. Otevřeno

13.3.2016 / 10:00

Evropské centrum pro pantomimu neslyšících

Celostátní přehlídka pantomimy a pohybového divadla pod záštitou české komise pro UNESCO.

Porning aka šílená party

11.3.2016 / 21:00

Party

Kavárna

Porning. Tajuplný obscéně znějící název. Party, o které svojí mámě neřeknete, a raději budete předstírat, že spíte u kámošů (i když je vám 25). Party, která bude tak šílená, jako v New Yorském Studiu 54. Party, na kterou by přišel Travolta, Warhol i Scooter. To si nemůžeš nechat ujít!

Setkání zájemců o členství v Komunitní zahradě Tržnice

10.3.2016 / 17:30

setkání pro veřejnost

kavárna

Ano, zahradničit můžeš i Ty! Bydlíš v centru města nebo se v něm často pohybuješ? Nemáš zahradu, balkón a kolikrát ani slunný parapet? Toužíš pěstovat zeleninu a bylinky, sem tam se pohrabat v hlíně a poznat se a pobavit se sousedy, kteří to mají podobně? Přijď na společnou schůzku a rozhodni se, zda chceš letos zahradničit s námi!

Electronika Eclectica

9.3.2016 / 20:00

Elektro party nálož

Kavárna

Hands up! Konečně akce pro všechny, kdo si potrpí na kvalitní elektro muziku. Electronica Eclectica je zbrusu nový hudební label zaměřující se na alternativní elektronickou muziku. Série akcí představí tajemná zákoutí ambientu a procítěné živé performance. Poprvé k nám zavítají Ostraváci Heinz Sans Pastor. Nakládačka jak se patří

PUDING PANÍ ELVISOVEJ + CHIKI LIKI TU-A

4.3.2016 / 20:00

Dvě svérázné slovenské kapely vyrážejí na společné turné a Ostravu rozhodně nevynechají! Cooltourní Novou scénu čeká koncert plný alternativní elektroniky a rocknrollu z Košic a Prešova.