Worskhop pohybového jazyka Gaga s Natašou Novotnou

29.4.2018 / 10:00-11:15 Gaga People a 11:30-12:45 Gaga Dancers

Nataša Novotná

Gaga, způsob práce vyvinutý Ohadem Naharinem, se zrodil z víry v uzdravující moc pohybu. Gaga Dancers nabízí profesionálním tanečníkům po celém světě možnost okusit každodenní trénink souboru Batsheva Dance Company. Gaga People je pak vhodná pro kohokoli, bez ohledu na věk nebo předchozí zkušenosti.

Mezinárodní den tance 2014

Mezinárodní den tance před Cooltourem

29.4.2018 / 15:00

Den plný tance

Oslavy Mezinárodního dne tance letos patří před Cooltour. Jednoduše rozhýbeme naší zahrádku. Čeká nás společný tanec, workshopy Smart Body, či pohybového jazyka GAGA, i zbrusu nové představení. A ty budou stát za to - nejen proto, že jsou to duety, které vznikají přímo v Ostravě! Jedno představení je z rukou (nebo spíš nohou) Dorky Hořanské a Viki Georgieové. To druhé vytváří tanečníci MOVE Company Terka Petrová a Kuba Sotorník. Více o nejrozhýbanějším víkendu měsíce najdete na facebookové události.

Smart body workshop s Filipem Staňkem

27.4.2018 / 17:00 - 20:00

Filip Staněk

Smart body/chytré tělo. Smart body je pohybový/taneční jazyk kultivující naši pohybovou inteligenci. Vychází z technik současného tance, ale zároveň si bere účinné nástroje z dalších odvětví jako jsou sport, bojová umění, fyzioterapie, Fighting Monkey a další.

Tisk na textil

23.4.2018 / 17:00

Eliška Žilová Václavíková - FibreArt

Rukodělný workshop

Zapraná skvrna, nudné tričko, nebo obyčejná taška se jednoduše promění v originální kousek šatníku nebo dárek pro radost. Přijďte se přesvědčit co všechno se dá vykouzlit pomocí razítek, šablon a barev na textil.

CB Trojka – START UP: Velký začátek

22.4.2018 / 16:00

Moderní bohoslužba

Kavárna

Společná bohoslužba CB Trojka a mateřského sboru CB Ostrava. Začíná nová série kázání - s názvem START UP a tématem Velký začátek.

ELECTRO SWING FEVER

21.4.2018 / 21:00

Party

Jarní úklid jasně volá po oprášení třpytivých šatů, péřových boa, bílých košil a černých motýlků! Taneční šílenství v rytmu třicátých let se vrací do Ostravy! Tři jasná slova, která zaručují nezapomenutelný večer – Electro Swing Fever!

Vladivojna La Chia & (pětičlenné) 4Trio

19.4.2018 / 20:00

Koncert

Nová scéna

10 let, 8 hlav šílenství, pětičlenné 4Trio a jedinečná Vladivojna La Chia. Polovinu týdne obohatí napůl intimní a napůl temperamentně divoký koncert zpěvačky … skladatelky … performerky … umělkyně … Vladivojny. Svou návštěvou Cooltouru navazuje na úspěšné podzimní turné k albu inspirovanému filmem 8 hlav šílenství.

Salsa tančírna

17.4.2018 / 20:00

Tančírna

Kavárna

Nejvyšší čas zahodit gumičky od vlasů a kravaty od košil. Temperament, karibské evergreeny a zkušená lektorská dvojice Kuba Mazůch & Míša Gatěková – to je základ večera, kdy se i Černá louka mění na Latinskou Ameriku. Ať už na běžných večírcích metáte salta, či jen „šlapete zelí“, tato akce spolehlivě smyslně rozvlní každý váš sval.

Kurz plstění víl z ovčí vlny

16.4.2018 / 17:00 - 20:00

Markéta Sikorová - Atelier Margalit

Jestli si jednou vyzkoušíte práci s ovčím rounem, už se ho nepustíte. Na tomto workshopu se naučíte vyrábět víly, které budou díky použitému materiálu hypoalergenní a antibakteriální. Tuto krásnou dekoraci si můžete doma volně zavěsit do prostoru anebo ji posadit, opřít, připnout na záclonu či umístit do květináče jako zápich. Jednoduše podle Vaší libosti a fantazie.

Cool Kids Ples IV.

14.4.2018 / 16:00 - 20:00

Pravý dospělácký ples pro děti

Pravý dospělácký ples pro děti. Parádní diskotéka, akrobacie na šálách, taneční vystoupení, tvořivá dílna, fotokoutek, bombastická tombola a v neposlední řadě barmany hlídaný dospělácký koutek pro rodiče.