MOVE Fest: Burki & com: O medvědovi, který plul na kře

27.5.2018 / 17:00

Rodinné pohybové představení

Nová scéna

"Představení o dobrých lidech, kterými chceme být, nebo možná také ne." J. Burkiewiczová

MOVE Fest: Debris Company: WOW

26.5.2018 / 19:00

Audiovizuální pohybové představení

Nová scéna

Kdo jsme a kam směřujeme? Ovládli jsme přírodu a cestujeme do vesmíru, ale zároveň se pořád ztrácíme na naší malé planetě. A vlastně i v naší malé zemi. Uvízli jsme v době, ve které neumíme odlišit pravdu od lži, kterou ovládají klauni tvářící se jako baviči publika. Jsou však zákeřní, zlí a nevypočitatelní.

MOVE Fest: Losers cirque company: Kolaps

25.5.2018 / 19:00

Novocirkusové představení

Dům kultury města Ostravy

I když kolaps zní pasivně, opět se dočkáte letů vzduchem, choreografií.

MOVE Fest: Petra Tejnorová, Jaro Viňarský a kol: YOU ARE HERE

24.5.2018 / 19:00

Taneční představení

Nová scéna

Přijďte prožít tady a teď! You are here je festivalový antihrdina, technické vymoženosti vás tam nepřekvapí, ale rozhodně si odneste zážitek, lidskost a úsměv na rtech.

MOVE Fest: Ferienčíková, Júdová, Timpau: Everywhen

23.5.2018 / 19:00

Taneční představení

Nová scéna

Podmanivé propojení pohybu a projekce

Salsa tančírna

22.5.2018 / 20:00

Tančírna

Kavárna

Nejvyšší čas zahodit gumičky od vlasů a kravaty od košil. Temperament, karibské evergreeny a zkušená lektorská dvojice Kuba Mazůch & Míša Gatěková – to je základ večera, kdy se i Černá louka mění na Latinskou Ameriku. Ať už na běžných večírcích metáte salta, či jen „šlapete zelí“, tato akce spolehlivě smyslně rozvlní každý váš sval.

Swingová tančírna

15.5.2018 / 19:00

Tančírna

Kavárna

I naše prababičky občas tak trochu „zapařily“. Jak? To můžete zjistit během folklórního večera, jehož součástí je vždy i malý taneční workshop zaměřený na některý z krojových tanců. A navíc – tady nemusíte řešit svůj věk, ani zkušenosti s poskakováním do beatů cimbálu. Když vám to nepůjde, na baru vás vždy zabaví naše Ořechovka.

International Young Talent Festival: Koncert finalistů

10.5.2018 / 18:00

Koncert

International Young Talent Festival je zcela unikátní formát určený zpěvákům od 8 do 26 let z celé Evropy. Třídenní soutěžní festival je místem setkávání mladých, začínajících umělců, kteří současně absolvují bohatý doprovodný program, porovnají si své síly s vrstevníky, zúčastní se řady společenských setkání a navážou cenná přátelství.

Smart City v praxi, aneb jak chytrá mohou být naše města?

5.5.2018 / 18:00

Přednáška

Kavárna

Zajímá vás, jak mohou chytrá města měnit naše životy k lepšímu? Jak vlastně takové chytré město vypadá? A nebo jestli závisí opravdu jen na chytrých technologiích? Tak neváhejte a přijďte!

Atmosféra Ostrava – Vidět neviditelné

5.5.2018 / 16:00

Moderní bohoslužba

Nová scéna

Atmosféra, to jsou moderní inspirativní bohoslužby pro širokou veřejnost s Talkshow se zajímavými hosty, programem pro děti a inspirující hudbou.