Hudební maraton Leoše Janáčka: Iva Bittová a inspirace Janáčkem

27.10.2018 / 21:00

Iva Bittová

Nová Scéna

Koncert Ivy Bittové s Muchovým kvartetem nabídne jednak úpravy moravských lidových písní Leoše Janáčka, jednak obeznámí s tvorbou a činností skladatele Bély Bartóka, která byla nepochybně inspirovaná iniciativou, nazvanou slovenskými sběrateli Slovenské spevy, stejně jako slovenským folklórem.

Hudební maraton Leoše Janáčka: Mateřština

26.10.2018 / 21:00

Jiří Slavík

Nová Scéna

Multiinstrumentalista Jiří Slavík představí v rámci Hudebního maratonu Leoše Janáčka své Andělem oceněné album Mateřština naposledy v České republice. Ve svých vlastních soudobých skladbách nebo v úpravách tradičních melodií využívá originálním způsobem odkazu moravské a slezské lidové hudby. Živé provedení Mateřštiny tak v rámci Hudebního maratonu zazní v rámci České republiky ve své derniéře.

Milan Tomášik: Sólo 2016

25.10.2018 / 19:00

Současný tanec

Nová scéna

Jaký je svět na druhé straně černé kostky? Osobní (a zároveň pro nás všechny univerzální) výpověď Sólo 2016, vyprávějící o intimitě, smutku, důvěře, naději, kráse i teroru, uzavírá úspěšnou trilogii sól tanečníka, choreografa a pedagoga Milana Tomášika. Proplétání stylů a obodbí v hudbě působí jako rozšiřování těla do prostoru, změny svalového napětí vytváří rytmus, hranice mezi světlem nazačují přítomnost a plynutí. Sólo 2016 je odrazem momentu, neuchopitelného a zároveň nadčasového, který přijde a už tady není, na jehož uchopení člověk nemá sil.

Salsa tančírna s MG Dance

23.10.2018 / 20:00

Tančírna

Kavárna

Nestihli jste letos relax u moře? Nebo jste si snad užívali divokých vln a horkého písku plnými doušky a při návratu do záplavy emailů, kroužků, školních povinností a chystání svačin máte chuť si koupit další - tentokrát jednosměrnou - letenku? Na vše doporučujeme Salsa tančírnu - jediný večer, kdy se Černá louka mění na Latinskou Ameriku! Úterý 23. října jasně volá po odhození gumičky od vlasů a kravaty od košil. emperament, karibské evergreeny, zkušená lektorská dvojice Kuba Mazůch & Míša Gatěková a tropické drinky na baru - to je základ pro pořádně rozhýbaný relax! Ať už na běžných večírcích metáte salta, či jen „šlapete zelí“, tato akce spolehlivě smyslně rozvlní každý váš sval.

ILLE & Bratři Orffové

11.10.2018 / 20:00

Koncert

Nová scéna

Dvojkoncert pro všechny, kteří od hudby očekávají katarzní zážitek. Po několikaleté pauze se do Cooltouru vrací výjimeční Bratři Orffové. A rovnou s adekvátní posilou – melancholickými Ille. To byste si nemuseli nechat ujít, že?

Folklorní tančírna s Evou Vajsovou

9.10.2018 / 18:30

Tančírna

Kavárna

I naše prababičky občas tak trochu zapařily. Jak? To vám ukáže Eva Vajsová během večera, ze kterého budou mít vaše nohy (a možná i játra) hluboký zážitek. Při výuce některého z krojových tanců nemusíte řešit svůj věk, ani zkušenosti s poskakováním do beatů cimbálů. Eva vám vše trpělivě vysvětlí a když to prostě nepůjde, na baru vždy vše zachrání naše Ořechovka. Juch!

Swingová tančírna se Swingville

2.10.2018 / 19:00

Tančírna

Kavárna

Pozvěte svůj protějšek na pořádný boogie-woogie večer. Toto úterý se totiž Cooltour mění na místo, kde není Swing time jen názvem oblíbeného drinku na baru. Ve společnosti Bennyho Goodmana nebo Elly Fitzgerald vás tanečníci ze Swingville provedou večerem plným živé hudby, energických tanců a báječných drinků. Na výpravu do zářivých 30. let počítáme do povinné výbavy všechny puntíky, (ma)šle, perly a boty, které za tento večer stoprocentně protancujete.