MOVE Valmez

16.12.2018 / 17:00

festival současného tance, nového cirkusu a fyzického divadla

Velký sál Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí

První ročník festivalu současného tance, nového cirkusu a fyzického divadla ve Valašském Meziříčí. Tak se dá jednoduše shrnout festival MOVE Valmez, který čeká v neděli 16. 12. 2018 premiéra! Slavnostní událost doplní taneční špička Radim Vizváry se svým představením Sólo, které získalo Cenu Thálie 2016.

Nekonvenční vánoční jarmark 2018

15.12.2018 / 10:00 - 18:00

Stovky rukodělných originálních dárků na jednom místě! To je Nekonvenční vánoční jarmark, který se letos již osmým rokem koná v Cooltouru. Pokud sháníte umělé jmelí nebo plastové hračky, zklameme Vás, ty na jarmarku nenajdete. Čekejte poctivou a jedinečnou tvorbu od desítek tvůrců z Moravy, Čech i Slovenska.

Etudy těla

13.12.2018 / 19:00

Večer autorských choreografií

Nová scéna

O um začínajících zpěváků, kteří přechází ze svých performance ve sprše před televizní kamery, zakopáváme na každém rohu. Co ale začínající tanečníci, jejichž autorské choreografie zná prozatím jen publikum pokojíčkových plyšáků? Pro ty Cooltour již tradičně otevírá svou profesionálně vybavenou scénu. Jistotou u Etud těla je, že mezi choreografiemi, fyzickým divadlem, či akrobacií na šálách zajisté žádnou hvězdnou pěchotu nenajdete.

Kapitán Demo

8.12.2018 / 20:00

koncert

Nová Scéna

Tu pořádně sváteční atmosféru v Ostravě odstartuje koncert největší české rappové ikony, česko-italského multimilionáře a nejtlustší hvězdy tuzemské hudební scény. Kapitán Demo aka Trendsetter aka Patent na humor aka VapeKing aka Sběratel Nominací aka Bez klobouku Boss 8. prosince v Cooltouru!

Ladislav Zibura: 40 dní pěšky do Jeruzaléma

6.12.2018 / 17:30

Ladislav Zibura

cestovatelská projekce / stand-up

Divadlo Mír

Ladislav Zibura v létě 2014 sbalil svůj život do 12 kilogramů, hodil batoh na záda a vypravil se z Turecka pěšky do Jeruzaléma. Bez mapy a orientačního smyslu ušel 1 400 kilometrů napříč rozpálenou krajinou Turecka a Izraele, stanul pod Zdí nářků a prožil největší dobrodružství svého života. Jeho cesta je příběhem omylů, pozoruhodných setkání, šťastných i nešťastných náhod, puchýřů a opruzenin. Těšit se můžete na vyprávění cynického kavárenského povaleče, který vám svým laskavě nekorektním humorem dokáže, že poutník rozhodně nemusí být katolík, asketa ani nudný člověk.

Ladislav Zibura: Pěšky mezi buddhisty a komunisty

6.12.2018 / 20:30

Ladislav Zibura

cestovatelská projekce / stand-up

Divadlo Mír

Excentrický poutník Ladislav Zibura se na jaře 2016 vypravil do Himálaje, zapadlých nepálských vesnic a neprobádaných údolí čínských řek. Příběh jeho 1 500 kilometrů dlouhé pěší výpravy je svědectvím o jednoduchosti života a půvabu svobody, u kterého se budete smát od začátku až do konce. Ať už ho zrovna zatýká policie, trpí vysokohorskou nemocí nebo zachraňuje lidský život, princ Ládík vším proplouvá s neobyčejnou lehkostí. Nečekejte žádné popisy památek. Projekce je o Číňanech, Nepálcích a jejich životech.

Vánoce letem světem

6.12.2018 / 17:00

Kavárna

Propadli jste vánočnímu shonu? Zastavte se a pojďte s námi načerpat atmosféru nadcházejícího adventu za poslechu příjemné hudby, výborného jídla a také netradičního povídání o Vánocích.

Pořádá: Centrum na podporu integrace cizinců