Assemblage

ME-SA/Martina Hajdyla Lacová

Open-air pohybové představení

Prokešovo náměstí

Léto je zpět.
Kultura je zpět.
TANEC PRAHA je zpět.

A v sobotu 20. června Vás sluníčko a kultura vytáhne ven! Až se budete vracet z Komeňáku, nebo po cestě na kafíčko k Černému stromu, zastavte se na Prokešově náměstí, přímo před radnicí, a vychutnejte si chvilku s taneční skupinou ME-SA a jejich Assemblage. Po roce se totiž do Ostravy vrací festival TANEC PRAHA, aby nám přivezl, to nejlepší, co se loni na pražské taneční scéně urodilo.

„Assemblage“ choreografky Martiny Hajdyly Lacové, scénografky Zuzany Scerankové a šesti ženských performerek je svérázný ekosystém ? V pomyslném teráriu pak může divák sledovat jeho proměny. Prostředí ekosystému dává prostor hravosti, ale hrozí i fatálním úrazem. Rodí se organismus neslučitelných individualit zanechávající za sebou geologickou stopu… Jakékoli tělo nebo věc je výsledek procesu spojování. Vzájemné působení sil tvoří, mění i ničí. Ty stejné síly, které umožňují, aby se cokoliv stalo sebou samým, mohou zároveň vést k rozkladu a vytvořit nový reliéf.

? Vstupné na představení je dobrovolné ❤️
Choreografie: Martina Hajdyla Lacová
Scénografie, kostýmy: Zuzana Sceranková
Dramaturgie: Jiří Hajdyla
Produkce: Jiří Hajdyla
Interpretace: Barbora Rokoszová,Barbora Janáková, Markéta Jandová, Jazmína Piktorová, Ekaterina Plechková, Eva Priečková
Hudba: Hana Foss Minaříková, Žaneta Vítová

Za podpory: MHMP, MK ČR, IVF, ALT@RT / Studio ALTA, SE.S.TA – Centrum choreografického rozvoje

Skupina ME-SA vznikla v roce 2008. Funguje jako otevřená platforma, která kombinuje autorské projekty se zvaním hostujících choreografů jak z československé, tak mezinárodní taneční scény. V roce 2013 se ME-SA dostala na seznam tzv. ,,Priority Companies” sítě Aerowaves díky projektu ,,Much More Than Nothing” choreografického dua Peter Šavel / Stano Dobák. Soubor třikrát získal nominaci na ,,Taneční inscenaci roku”. V roce 2015 získala jedna ze zakladatelek, Martina Hajdyla Lacová, ocenění ,,Tanečnice roku” za představení ,,SuperNaturals”. Za výkon v sólu ,,L – One of the Seven” byla nominována na Cenu Thálie 2016.