Braň se jako holka!

„Nikdy nechoď večer sama tím podchodem pod Frýdlantskými mosty!“ říkají maminky a tatínkové. No jo, ale kudy jinudy se dostat na tramvaj? A co když i tam číhá nebezpečí? Přestože se většina sexuálních útoků neodehrává někde venku v podchodu nebo parku, i tato situace může nastat. Jak se v takové chvíli ubránit? A jak vůbec poznat, že se na vás někdo chystá zaútočit? A jak případně tento útok včas zvrátit a vyhnout se tak hrozivé situaci? Chtít se bránit je v pořádku!

Připravili jsme proto pro vás sobotní odpoledne jen pro ženy, kde se budeme těmto tématům věnovat. Naučíme vás, čeho si všímat a jak se vyhýbat nebezpečným situacím, základní prvky sebeobrany a vysvětlíme také, jak postupovat v jednání s policií a dalšími zainteresovanými subjekty.

Přednášky i workshop jsou jen pro ženy.

PROGRAM:

13:00 – 14:00 Jak předejít přepadení
Získejte bezpečné návyky, osvojte si užitečné mikro-zvyky a vezměte svůj osud do vlastních rukou. Přestaňte se bát, nespoléhejte na svůj doprovod a vezměte svůj život do vlastních rukou… Naučíme vás, jak reagovat a co (ne)dělat v případě, že se stanete terčem obtěžování nebo agrese.

14:15 – 15:15 Právní minimum sebeobrany
Stala jste se cílem obtěžování nebo pokusu o napadení. Co je vlastně trestné a co nikoliv? Má cenu jít na policii? Pokud se tak rozhodnete, co vás čeká? Na tyto a další otázky odpovíme v přednáškovém bloku o právních souvislostech sebeobrany.

15:30 – 18:30 Workshop základů sebeobrany (Krav Maga)

Krav Maga patří mezi nejúčinnější sebeobranné systémy. Je používána mnoha armádními a policejními jednotkami. Workshop bude sestaven z efektivních obranných technik a zaměřen právě na problematiku útoků se sexuálním motivem.

 

INSTRUKTOŘI:

Přednášet budou Pavel Houdek a Jasmína Conevová z projektu Poper se s tím.
Pavel Houdek je profesionální instruktor sebeobrany a osobní bezpečnosti s dvacetiletou zkušeností a vystudovaný právník se specializací na trestní právo.
Jasmína Conevová je lektorka a instruktorka, specializující se na sebeobranu pro ženy, obzvláště pak na prevenci a asertivitu.

Workshop základů sebeobrany povede Jan Adamčík z Krav Maga Global Ostrava, kde funguje jako instruktor lekcí pro muže i ženy na začátečnické i pokročilé úrovni. Je instruktorem s technickou úrovní G3.

Vstupenku je možné zakoupit buď jen na přednášky nebo na přednášky a lekci sebeobrany dohromady.

Cena: Přednášky – 150,- Kč, Přednášky plus sebeobrana 400,- Kč