CEVICHE

VerTeDance a David Zambrano, Zrní

Taneční představení

Ceviche je prvním setkáním improvizačního mága Davida Zambrana s VerTeDance a kapelou Zrní. Název odkazuje na tradiční latinsko-americký pokrm z ryb, které se marinují v citronové šťávě, a dále míchají s dalšími ingrediencemi. Stejně tak bude pracovat choreograf s tanečnicemi a muzikanty s cílem vytvořit improvizované představení, které pohladí všechny smysly.

David Zambrano, fenomenální tanečník, inspirativní pedagog a neúnavný tvůrce, který svými technikami „Flying Low“ a „Passing Through“ ovlivnil několik generací především evropských tanečníků, není v Praze úplným nováčkem. Jako pedagog se zde objevil již několikrát, nejprve v souvislosti s festivalem Konfrontace (kolem roku 2000) a později ve Studiu ALTA, kde se v roce 2013 představil též jako vitální improvizátor v jedinečném večeru s Ivou Bittovou a K. J. Holmes.

„Ceviche je způsob, jak vytvořit vynikající improvizaci pro 4 ženy s příchutí citronu.“, popisuje tajuplně záměr projektu David Zambrano, známý svou ironií, humorem a nadhledem, který uplatňuje jako pedagog i tvůrce.

Cílem projektu je vrátit se k samé podstatě tance jako rituálu a společného prožívání, sdílení zážitků a zkušeností – s absolutní upřímností, kterou si člověk obvykle dovolí jen v kruhu nejbližších.  Ceviche je o přítomném okamžiku, tady a teď, o nakažlivé radosti z pohybu, hudby i života.

Koncept a choreografie: David Zambrano
Tvorba a tanec: Tereza Ondrová, Lucia Kašiarová, Bára Látalová, Martina Hajdyla Lacová
Světelný design: Katarína Ďuricová
Hudba: ZRNÍ
Kostýmy: Mariana Novotná
Produkce: Sára Ondrová
Producent: VerTeDance, danceWATCH – Karolína Hejnová
Koprodukce: Studio ALTA

Projekt vzniká v rámci rezidenčního programu Studia ALTA za podpory MHMP, MKČR,  METROSTAV a.s. a ALT@RT.

Vstupné: dobrovolné