Clarinet Factory & Grunik

Koncert

Kvarteto vynikajících klarinetových hráčů z pomezí soudobé i klasické hudby, jazzu, world music, elektroniky a multižánrových projektů. „Jsou naprosto originální, unikátní a skvělí,“ řekl o nich respektovaný americký publicista a producent Gerald Seligman. Stejně jako na albu Meadows je doprovodí folklorní sbor Grunik z Beskyd.

Počátky čtyřčlenného hudebního tělesa Clarinet Factory, které v roce 2014 slavilo dvacet let na scéně, se váží k době studií všech členů na pražském AMU. Tehdy byla doménou čtveřice Jindřich Pavliš, Vojtěch Nýdl, Luděk Boura a Petr „Pepíno“ Valášek především interpretace klasiky a jazzu. Clarinet Factory se ale brzy posunuli k experimentům napříč hudebními žánry, od aranžování ke komponování, k touze hudbou sdělovat a komunikovat nezávisle na žánrech či generační příslušnosti.

Kvarteto spolupracovala s Lenkou Dusilovou a Beatou Hlavenkovou či s intermediálním umělcem Petrem Niklem a legendárním perkusionistou Alanem Vitoušem.

Kromě výše zmíněných Clarinet Factory během své dosavadní kariéry spolupracovali také s Bobby McFerrinem, Janou Koubkovou, Filharmonií Brno, Pražskou komorní filharmonií, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Radkou Fišarovou, Ivou Bittovou, ale i Tata Bojs, Floexem či Joe Achesonem z Hidden Orchestra.

Mezi další milníky v kariéře Clarinet Factory pak patří hudba k filmům Hidden Things, Rodina je základ státu (2011) či Smrtelné historky – část Maják (2016), vítězství v prestižní soutěži International Songwriting Competition v americkém Nashvillu se skladbou Orlík v roce 2005 či hraní na festivalech Struny podzimu, Colours of Ostrava, pražském Mezinárodním jazzovém festivalu nebo na Jazzlent Maribor (Slo), Jazz Peak Sofia (BG), Mitte Europa (D), Inalfa festival (NL), Red Sea Jazz Festival (IL) a dalších.

Od roku 2014 vystupují Clarinet Factory pravidelně také s taneční skupinou VerTeDance ve společném projektu Korekce, který sklízí úspěchy a skvělé recenze po celé Evropě a od svého vzniku již získal mnoho prestižních cen. (CENA ČESKÁ DIVADELNÍ DNA 2016, TANEČNÍ INSCENACE ROKU 2014 / HERALD ANGEL AWARD 2015 / MESS FESTIVAL AWARD 2015 …)

O Clarinet Factory na Supraphonu.

Vstupné:

  • v předprodeji prostřednictvím portálu GoOut 250,-/220,- studenti, senioři, ZTP a držitelé kartiček KMO/300,- sezení
  • na místě 290,-