Co o sobě nevím …cesta zpátky do dětství

Tomáš Šobáň

Coolna

Chcete se dozvědět více o tom, proč jste, jací jste a jak dítě, kterým jste byli, ovlivňuje vaše prožívání, myšlení a jednání?

Přijďte na workshop, který vám pomůže poodhalit impulzy získané v dětství, které mají vliv na to, jak reagujeme na vnější svět a také co od něj čekáme. Poznat, jak v nás tyto impulzy fungují, znamená lépe porozumět svým očekáváním chování ostatních a porozumět vlastním způsobům reagování.

 

Zkušenosti z dětství nás ovlivňují po celý život. Často si ani neuvědomujeme, jak moc (Sigmund Freud dokonce tvrdil, že základy všeho získáme do tří let, a to pak jen opakujeme nebo v lepším případě zlepšujeme). Narodíme se s určitým předem daným psychickým základem, jehož projevy se učíme měnit často podle toho, co po nás chce vnejší svět. V dětství se vnějším světem necháme přirozeně ovlivnit více, v dospělosti se snažíme s větším či menším úspěchem měnit svět podle sebe.

 

Tomáš Šobáň vystudoval psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci, absolvoval 3 roky systematického výcviku v integrované psychoterapii v rámci Ateliéru Satiterapie a další psychoterapeuticky a poradensky zaměřené kurzy (např. Komunikační strategie, taktiky a techniky, Zakotvené prožívání – focusing, Kurz poradenské propedeutiky, aj.).

Své profesní dovednosti opírá o více jak dvacetiletou praxi psychologa, terapeuta a učitele v práci s klienty i studenty (mj. v Manželské a předmanželské poradně v Ostravě, na Speciálně pedagogickém centru pro děti a mládež s mentálním a kombinovaným postižením v Ostravě, na Psychiatrickém oddělení Fakultní nemocnice v Ostravě, na Fakultě sociálních studií Ostravské univerzity, atd.).

V současné době pracuje jako poradenský psycholog na střední škole a má také svou vlastní praxi.

 

Tento workshop je součástí připravovaného kurzu „Poznej sám sebe“.

 

Info k workshopu:

–          max. počet  osob 15

–          cena za jednoho 500 Kč

–          trvání cca 2,5hod (17-19.30)

–          rezervace místa na soban.tomas@gmail.com