Divadelní pouť bez bariér

Festival

Vyslanec uměleckého souboru Bílá holubice, holub Radovan, na vědomost dává, že se do Ostravy vrací multižánrový festival Divadelní pouť bez bariér, který spojí profesionální a integrované umění. Společně s Emilem můžete navštívit divadelní, taneční a hudební vystoupení plná fantazie, humoru a skvělých výkonů. Program zahrnuje venkovní i vnitřní aktivity, divadelní představení, hudebně – taneční vystoupení, workshopy i neformální setkání. Emilovo festivalové působiště je na Černé louce, v Cooltouru, Divadle loutek Ostrava a Divadle Mír.

 

PROGRAM FESTIVALU ⤵️

Tanec, hudba, happening, grilování

📆 čtvrtek 17. září 2020, 18:00 až 21:00

  •  Open scéna před Cooltourem

SEtkání (Brno): V lese

📆 pátek 18. září 2020, 10.00 hodin

  • vhodné pro 2. stupeň a střední školy
  • délka představení: 50 minut, součástí představení je beseda
  • vstupné: 60 Kč za žáka, pedagogický. doprovod zdarma
  • vstupenky rezervujte na pituchovag@seznam.cz

Soubor Setkání založila v Brně Tereza Lepold Vejsadová. Soubor hledá prostřednictvím tance a pohybu nové cesty k adaptaci, integraci a inkluzi. Pozornost věnuje prohlubování individuálních schopností stejně jako na práci ve skupině, kde jsou smazány jakékoliv rozdíly mezi zdravým a postiženým tanečníkem. Představení „V Lese“ je inscenací ve stylu „work in progress“ a čerpá z aktuálních témat inkluze a ochrany životního prostředí. Jeho cílem je dovést diváky k zamyšlení nad přístupem společnosti nejen ke zdravotně postiženým, ale také k prostředí, které nás obklopuje.

Choreografie: Tereza Lepold Vejsadová

Divadlo z pasáže: Podivná zpráva z jiné planety

📆 pátek 18. září 2020  18.00 hodin

  • délka představení: 60 minut
  • vstupné: 100kč
  • vstupenky k zakoupení zde 👉 http://bit.ly/PodivnaZpravaZJinePlanety

Inscenace Podivná zpráva z jiné planety vychází z jedné z povídek knihy Hermanna Hesseho Pohádky. Tato kniha však není určena dětem, nýbrž dospělým. V povídce stojí v kontrastu dva světy – dvě planety. Jedna z nich je světem utopickým, kde vládne lásky, solidarita a zábava a druhá je planetou plnou utrpení. Inscenace se snaží zobrazit utopický svět především prostřednictvím humoru a nadsázky a svět utrpení jako zpodobnění životní reality. Oproti předloze je v představení místo motivu války akcentován motiv chamtivosti jednotlivce a absurdita jednání lidské společnosti jako celku. Ale stejně jako autor nechává inscenace prostor pro naději a víru, že někde v člověku dříme zárodek duše.

Divadlo z Pasáže je první profesionální komunitní divadlo, které, jako jediné svého druhu na Slovensku, začalo pracovat s lidmi s mentálním postižením. Zároveň jde o první a momentálně jediné městské komunitní divadlo v rámci Střední a Východní Evropy, ve kterém hrají lidé s mentálním postižením.V Banské Bystrici působí od roku 1995. Svou činností propojuje kulturní, uměleckou a sociální oblast. Za svou činnost získalo divadlo několik ocenění, například Cenu Euroobčan roku 2009 (divadlo ji získalo jeho první nezisková organizace na Slovensku), Cenu předával prezident Evropského parlamentu Hans Gert Pöttering. Divadlo působní v Banské Bystrici od roku 1995 a v letošním roce slaví 25. výročí své existence.

 

Tanec, hudba, happening, opékání špekáčků

📆 18. září 2020, 18:00 až 21:00

  • Open scéna před Cooltourem